رژیم ده روزه با عسل

دسته بندی: مقالات و پژوهش ها

رژیم ده روزه با عسل - عسل حکیم - شفاسنتر

تأثیر شفابخشی عسل بر تنظیم متابولیسم بدن و رساندن وزن به حالت طبیعی (کاهش وزن)

تنظیم متابولیسم بدن و اضافه وزن (چاقی)

مقدمه:

عدم تنظیم متابولیسم بدن و یا افزایش وزن(چاقی و ایجاد سایز نامناسب) می تواند به علل مختلفی در زندگی امروزه اتفاق بیفتد. عادات غذایی خاص، کم کاری تیروئید، عوامل ارثی، مصرف داروهای شیمیایی و به طور کلی اختلالات خونی و غیره که متابولیسم بدن را از حالت عادی خارج می سازد در اثر عدم نگاه درست به آنچه را که انسان در طول روز مصرف می نماید ایجاد می کند.
« ... پس باید انسان به غذای مصرفی خود بنگرد ... » سوره عبس آیه 24
به طور کلی قرآن آنچه را که انسان مصرف می نماید را به سه بخش اصلی شفابخش ها(آب، شیر، عصاره میوه ها و عسل) ، غذابخش ها(نعمت های سالم الهی) و ضرربخش ها(آنچه را که به انسان ضرر می بخشد.) تقسیم نموده است. غذابخش ها و ضرربخش ها را در کتاب «نوشیدنی های شفابخش» به طور مفصل معرفی و مورد بررسی قرار داده ایم.

این مرکز پژوهشی با تحقیقاتی که طی بیش از 25 سال فعالیت خود انجام داده است، متوجه تأثیرات معجزه آسای مصرف شفابخش ها در10 روز به تنهایی برای تمامی بیماران شده است. این رژیم برای هیچ بیماری اعم از قندی، خونی، قلبی و غیره، نه تنها ضرر ندارد، بلکه از شفابخشی خاصی برخوردار بوده و بیمار را به سمت بهبودی کامل سوق می دهد.

یکی از راه های تنظیم متابولیسم بدن و رسیدن به وزن مطلوب و کارکرد مناسب تک تک اعضاء بدن، توجه به آیات الهام بخش و شفابخش سوره نحل در شفا قرار دادن چهار عنصر «آب» ، «شیر» ، «عصاره میوه ها» و «عسل» است. که با آزمایش بر روی هزاران نفر تا کنون توانسته ایم آنها را از مشکلات خونی، عروقی، عضلانی، کم کاری و یا پرکاری اعضاء، اضافه وزن و یا کاهش وزن و حتی مشکلات عصبی و غدد و سرطان و مشکلات لنفاوی و غیره نجات دهیم.

لازم به ذکر است این بیماران رفته رفته می توانند از داروهای شیمیایی مصرفی خود کاسته و از آلودگی به دارو خود را رهایی بخشیده، نه تنها عوارض جانبی برای ایشان نداشته، بلکه در این 10 روز رو به بهبودی خواهند رفت.
در بررسی های صورت گرفته برای کسانی که به منظور کاهش وزن به این مرکز مراجعه نموده اند، مشاهده می شود که توانسته اند به میزان 4 تا 14 کیلوگرم از وزن اضافه خود را در عرض این 10 روز کاهش دهند.
مرکز تحقیقات شفاسنتر اعلام می دارد که با بررسی بر روی این افراد، کاهش وزن 4 تا 14 کیلوگرم در عرض 10 روز بدون هیچ گونه عوارض جانبی مشاهده گردیده است و فراتر از آن، افراد با شروع این رژیم بدن خود را از تمامی بیماری ها رهایی خواهند داد.

 

رژیم ده روزه


• به جای صبحانه، نهار و شام در سه وعده غذایی اصلی، دو قاشق غذاخوری عسل مصرف نمایید.
• به جای میان وعده ها (بین صبح تا ظهر و ظهر تا شب) در دو میان وعده اصلی، یک قاشق غذاخوری گرده گل همراه با آب مصرف نمایید.
• مصرف شیر سالم 1 تا 2 لیوان لازم است.

نکات قابل توجه:

1- مصرف آب نیم ساعت پس از مصرف عسل ها الزامی است و عدم مصرف آب در بیشتر افراد باعث سنگینی در سر (سردرد) می شود.
2- عدم مصرف شیر در بیشتر افراد باعث یبوست می شود.
3- افرادی که به گرده گل حساسیت نشان می دهند(یعنی آلرژی بهاری دارند)مصرف آنرا کاهش داده و یا برای جبران آن از آب میوه ها و عصاره گوشت و ژله رویال استفاده نمایند.

مصرف مواد غذایی دیگر نسبت به افراد مختلف در رژیم ده روزه متفاوت است. برای این منظور افراد را در چند دسته کلی تقسیم می نماییم:

1) افراد عادی:

• این افراد می توانند در صورت تمایل مصرف عصاره گوشت (عرق گوشت) را به رژیم غذایی خود به میزان 2 الی 3 روز یک بار و یا آب خورشت، سوپ و یا آبگوشت را بدون چربی و نشاسته در رژیم غذایی خود قرار دهند.
• همچنین در صورت تمایل می توانند مصرف آبمیوه هایی مانند ساقه کرفس، گوجه فرنگی و خیار به میزان دلخواه و نیز مصرف آبمیوه هایی مانند سیب، به، هویج و مرکبات به میزان 1 تا 2 لیوان در روز داشته باشند.

2) کسانی که قصد بارداری دارند (مرد یا زن) و یا بانوانی که در حالت بارداری و یا شیردهی هستند.

• این افراد باید مصرف 1 تا 5 قاشق عسل را به رژیم ده روزه خود اضافه نمایند. و مصرف آب میوه ها و شیر را تا حد لزوم و ممکن بین صبح تا ظهر داشته باشند.
• مصرف عصاره گوشت قرمز و سفید (عرق گوشت) در این افراد الزامی است.
• آب زلال غذاها را بدون چربی و نشاسته (خصوصاً سبزیجات) تا حد ممکن مصرف نمایید.
• ورزش مناسب که آسیبی به بدن ایجاد ننماید بسیار مفید است.

3) کسانی که از بیماری خاصی رنج می برند. خصوصاً برای رهایی از داروهای شیمیایی و یا بیماری های لاعلاج حتی سرطان


برای اینگونه بیماران و با توجه به نوع بیماری خاصی که دارند، مصرف آبمیوه ها و عصاره گوشت و نوع داروهای گیاهی محدود و تعیین می شود. همچنین آلودگی ها و اثرات مصرف داروهای شیمیایی آرام آرام طی این رژیم کاسته شده و از بین می رود.
علاوه بر رژیم غذایی گفته شده برای آنها، در این افراد با توجه به بیماری خاصی که دارند، از عصاره های گیاهان دارویی مخلوط با عسل تجویز می شود. بعنوان مثال برای بیماران دیابتی: عسل سبزینه – فشار خونی و هلیوباکتر گوارشی: حکیم D – مشکلات قلبی: حکیم G - کبدی: عسل زرشک – میگرن و هورمون زنان: عسل سنجد – دردهای طاقت فرسا: عسل شقایق – نفخ معده و عفونت ها: عسل زنجبیل و ...

نکات قابل توجه:

1- نوع عسل انتخابی می تواند از دو گونه عسل ارگانیک گرمسیری و سردسیری کوهستان قرار گیرد. تا بتواند در اشتها به غذا و رفع مایحتاج بدن بسیار مفید باشد. (عسل کردستان دیزین + عسل سدر بهترین گزینه می باشد.)
2- در اضافه وزن، کسانی که اشتهای زیادی به غذا دارند باید عسل ها را به تنهایی مصرف نمایند و کسانی که اشتهای زیادی به غذا ندارند مجاز به مصرف عسل ها همراه با آب نیز هستند.
3- غیر از مشکلات اضافه وزن، در موارد دیگر می توانند عسل ها را همراه با آب در صورتی که فشار خون نداشته باشند مصرف نمایند.

 

رژیم 20 روزه «در ادامه رژیم 10 روزه»


شما می توانید در صورت تمایل، رژیم ده روزه خود را به میزان 40 روز ادامه دهید و به وزن و سایز مطلوب و یا شفای مناسب برسید.
در صورتی که بخواهید یک وعده غذایی سالم غیر مایعات را نیز در روز داشته باشید، از رژیم20 روزه استفاده نمایید. در این روش:

1) اضافه وزن:

• صبحانه یک قاشق غذاخوری عسل + نهار یک قاشق غذاخوری عسل و نیم ساعت پس از آن یک وعده غذای سالم از هر چه که خواستید مصرف نمایید. برای وعده شام نیز یک قاشق غذاخوری عسل مصرف کنید.
• برای کسانی که وعده غذایی ظهر آنها دارای نشاسته و کالری کافی هست، مصرف گرده گل لزومی ندارد. در غیر این صورت یک قاشق غذاخوری گرده گل همراه با آب در طول روز الزامی است.
• شما مانند رژیم ده روزه می توانید طی روز از آبمیوه ها و شیر و هرآنچه که به صورت مایع بدون چربی و نشاسته است استفاده نمایید.
همچنین می توانید پس از آن رژیم ده روزه بگیرید و یا آنرا به همین حالت ادامه دهید.
• در هر دو رژیم ده روزه و رژیم 20 روزه، سعی نمایید حداقل هر 5 روز یک بار وزن و سایز دور کمر و دور شکم خود را اندازه گیری نمایید.

2) تنظیم متابولیسم بدن و بیماری های مختلف:

رژیم ده روزه را با مصرف یک وعده غذای سالم در ظهر نسبت به بیماری تان انجام دهید. مصرف عسل، آبمیوه ها و عصاره گوشت در این رژیم محدودیتی ندارد. مگر اینکه بیماری خاص شما در مصرف نوع عصاره گوشت و نوع غذای وعده نهار محدودیتی قائل شود.

همچنین شما می توانید برای ادامه درمان خود، این رژیم را به صورت پلکانی و یا متناوب ادامه دهید. بدین صورت که به عنوان مثال: 3 روز مطابق رژیم ده روزه، سپس 10 روز مطابق رژیم 20 روزه و یا در مثالی دیگر اینکه چند روز مطابق رژیم ده روزه عمل نمایید، و سپس چند روز مطابق رژیم 20 روزه و در پی آن چندین روز به گونه عادی مصرف غذایی خود را داشته باشید.

 

 

به طور کلی در رژیم 10 روزه شفای کامل، و در رژیم 20 روزه درمان، و در حالت عادی نگاه درست به غذاهای مصرفی، غذای سالمی را برای شما به ارمغان خواهد داشت. امید است شما با عمل به روش های گفته شده، شفابخشی، درمان و سلامتی خود را بدست آورید.

 

هشدار مهم

بنام خدای بزرگ و مهربان

از شما بیننده گرامی که مقاله ما را با دقت مطالعه کردید، سپاسگذاریم. اجازه بدهید در پایان این مقاله، مطالب مهمی را به شما بگویم. لطفا اگر قصد استفاده از رژیم ده روزه با عسل دارید، این متن را با دقت مطالعه کنید.

قبل از اینکه این مقاله وارد کتاب نوشیدنی های شفابخش، و پس از آن وارد وب سایت بزرگ شفاسنتر بشود، رژیم ده روزه با عسل طی سالهای متمادی توسط صدها نفر انجام و تست شده بود. و به لطف خدا و اعتماد مراجعین محترم و همچنین تلاش آنان برای گرفتن یک رژیم سودمند و واقعی، حتی یک نفر هم ناراضی نداشتیم و هرکس بنابر میزان افزایش وزنی که داشته، نتیجه مطلوب و قابل توجهی از این رژیم گرفته است.

پس از چاپ کتاب نوشیدنی های شفابخش در سال 1393 و همچنین قرار گرفتن مقاله فوق در وبسایت شفاسنتر، استقبال زیادی از این نوع رژیم انجام گرفت. تا جایی که این مقاله بالاترین رتبه بازدید روزانه و همچنین بازدیدهای کلی در میان کلیه مطالب شفاسنتر را از آن خود کرده است. و تا این تاریخ (بهمن 1397) نزدیک به 3000 نفر به صورت مستقیم از مرکز شفاسنتر، عسل و گرده گل برای انجام این رژیم تهیه کرده اند.

با افزایش محبوبیت این روش رژیم، و افزایش بی سابقه مطالعه مقاله فوق و همچنین عزیزانی که از طریق کتاب نوشیدنی های شفابخش با رژیم ما آشنا شده و قصد انجام آن را دارند، متاسفانه با مواردی ناراحت کننده روبرو شده ایم. برخی از رژیمی که گرفته اند یا میگیرند، ناراضی هستند! براستی چرا؟

تقریبا هر چند روزی، یک نفر به صورت تلگرام، یا تماس تلفنی با بنده یا دیگر همکارانم و یا گفتگو با کارشناسان محترم آنلاین شفاسنتر، از عدم رضایت از رژیمی که گرفته اند سخن می گویند و اینکه علت نارضایتی آنها نه تنها کاهش وزن قابل قبول نیست، بلکه بعضاً دچار مشکلات و عوارض خاصی شده اند.
و علت نوشتن این متن هشدار جهت اطلاع رسانی و بخاطر این عزیزان هست. امیدواریم از این به بعد شاهد چنین مواردی نباشیم.


و اما پس از مقدمه، اصل کلام:


همانگونه که گفته شد، مقاله فوق حاصل نزدیک به 30 سال تجربه و پژوهش جناب آقای حکیم دکتر صادقی، موسس و مدیر مجموعه بزرگ عسل حکیم و شفاسنتر می باشد. اینکه هر نکته یا دقت لازم که داخل این مقاله ذکر شده است، کاملا هدفمند و بر اساس تجربه و پژوهش های بسیار ایشان به دست آمده و نوشته شده است.

بنابراین، اگر دستورات رژیم را دقیقاً طبق مقاله فوق انجام دادید، منتظر یک کاهش وزن عالی و بی نقص باشید. و از طرف دیگر، اگر هر قسمت یا نکته آنرا رعایت نکردید، و یا طبق صلاحدید خودتان و طبق میل خودتان، آنرا تغییر داده و انجام دادید، به وجود آمدن هرگونه مشکل یا عارضه ای در بدن شما دور از انتظار نیست.

مطلب طولانی شد. میخواستم به یکسری مواردی که عزیزان برای رژیم به صورت خودسرانه اقدام به تغییر در روال رژیم کرده بودند، اشاره کنم. که در این مجال نگنجیده و بیش از این صحبت را طولانی نمیکنم.

جا داره در نهایت به نکته خیلی مهمی اشاره کنم. اینکه من همیشه به متقاضیان انجام رژیم ده روزه میگم که شما از ما عسل و گرده گل نخر! ولی از جایی تهیه کن که بهش مطمئن هستی. اگر هم دوست داشتید، از ما تهیه کنید. عسل کردستان، عسل سدر و گرده گل. با کیفیت بالا و بی نظیر. اگر تونستید تهیه کنید، خیلی عالی و برید استفاده کنید. در غیر اینصورت، هرگز از عسل های دیگه جز کردستان و سدر مرغوب، برای انجام رژیم استفاده نکنید.

از شما عزیزان خواهشمندم قبل از هرگونه اقدام به رژیم ده روزه با عسل، با کارشناسان ما مشورت کنید.

 

برای همگی شما آرزوی سلامتی و تندرستی دارم.

تماس جهت مشاوره با کارشناسان

02532930344

پل های ارتباطی

دفتر مرکزی قم: بلوار امین - بین کوچه 11 و 13

تلفن: 02532930344 - 09127553030

  • دانشنامه شفاسنتر
  • فروشگاه عسل حکیم
  • جامعة علوم القرآن