دانشکده طب سنتی در همه دانشگاه های پزشکی تيپ يک تاسيس می شود

دسته بندی: اخبار مرکز تخصصی درمانی بر پایه علوم قرآنی

معاون طب سنتی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی گفت : در حال حاضر هفت دانشکده طب سنتی در کشور وجود دارد و تا پایان امسال همه دانشگاههای علوم پزشکی تیپ یک ، دارای دانشکده طب سنتی خواهند شد .

دکتر محمود خدادوست که کمتر از 10 روز از زمان راه اندازی معاونت طب سنتی در وزارت بهداشت و تصدی او در سمت معاون طب سنتی می گذرد ، امروز در مصاحبه با خبرنگار ما گفت : بسته ای آموزشی ویژه پزشکان خانواده در اختیار آنها قرار می گیرد تا از دانش طب سنتی و داروهای گیاهی نیز در خدمات پزشک خانواده استفاده شود.
وی افزود : دو واحد درسی طب سنتی نیز از سال تحصیلی امسال به دوره پزشک عمومی اضافه می شود .
معاون طب سنتی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی گفت : پیشنهاد اضافه شدن واحد درسی طب سنتی به دیگر رشته های علوم پزشکی ، به شورای عالی انقلاب فرهنگی داده شده است .
وی در پاسخ به این سوال که آیا در مورد فعالیت عطاری ها نیز در کشور برنامه ای دارد گفت :از دیدگاه ما عطارهای باسوادی در کشور داریم که نقش زیادی در حفظ طب سنتی در ایران داشته اند و دانش طب سنتی را سینه به سینه انتقال داده اند.
دکتر خدادوست افزود: اما قبول داریم که عده اندک دیگری نیز هستند که از اقبال مردم به این طب سواستفاده می کنند .
وی گفت : با همکاری سازمان غذا و دارو و شورای عالی سیاستگذاری طب سنتی که پنج وزیر درآن عضویت دارند ،برای ساماندهی عطاری ها برنامه هایی اندیشیده شده است .
معاون طب سنتی با اشاره به اینکه پزشکی رایج در کشور ما بیش از 150 سال از پذیرش طب سنتی کناره گیری می کرد ، افزود : راه اندازی معاونت طب سنتی در وزارت بهداشت برای ترویج این دانش بومی در کشور است که مردم از نظر فرهنگی با آن هماهنگ هستند ، اما همه تلاش داریم که از افراط و تفریط در باره طب سنتی جلوگیری کنیم .
وی طب سنتی ایران را یکی از پویاترین رشته های طب مکمل در دنیا دانست و گفت : بخش هایی از این دانش به اثبات رسیده و برای بخش های دیگر لازم است مراکز تحقیقاتی طب سنتی نیز در ایران راه اندازی و طرح های پژوهشی انجام شود.
معاون طب سنتی در بخش پایانی سخنان خود تاکید کرد : طب سنتی مانعی بر سر راه طب رایج و یا برعکس نیست و همچنان که در دنیا به اثبات رسیده ، این دو دانش می توانند در کنار یکدیگر به سلامتی مردم و درمان بیماران کمک کنند .

واحد مرکزی خبر

پل های ارتباطی

دفتر مرکزی قم: بلوار امین - بین کوچه 11 و 13

تلفن: 02532930344 - 09127553030

  • دانشنامه شفاسنتر
  • فروشگاه عسل حکیم
  • جامعة علوم القرآن