حضور شفاسنتر در نخستین نمایشگاه و همایش نقش صنایع تبدیلی و غذایی در توسعه کشاورزی

دسته بندی: اخبار مرکز پژوهشی درمان با عسل و فرآورده های زنبور عسل

نخستین نمایشگاه و همایش نقش صنایع تبدیلی و غذایی در توسعه کشاورزی

نخستین نمایشگاه بزرگ صنایع تبدیلی کشاورزی ایران ۲۷ تا ۳۰ مهرماه در برج میلاد تهران برگزار می‌شود.
به گزارش خبرگزاری کشاورزی ایران (ایانا) و به نقل از روابط عمومی معاونت آب، خاک و صنایع وزارت جهادکشاورزی، مدیرکل دفتر امور صنایع کشاورزی در این باره گفت: این همایش و به تبع آن نمایشگاه صنایع تبدیلی با هدف دستیابی به امنیت غذایی و توسعه کشاورزی پایدار برگزارخواهد شد.
علیرضا پوربصیر افزود: فائو و وزارت جهادکشاورزی ایران به‌عنوان پشتیبانان اصلی همایش و نمایشگاه فوق حضوری فعال در برگزاری این دوره خواهند داشت.
وی خاطرنشان کرد: نخستین همایش نقش صنایع تبدیلی و غذایی در حوزه کشاورزی با محورهایی چون جایگاه صنایع تبدیلی در ایران و جهان، عوامل مؤثر در ارزش افزوده صنایع تبدیلی، مدیریت صنایع غذایی، بازار کشاورزی و صنایع غذایی،‌ نقش فناوری‌های مدرن در توسعه این صنعت برگزار می‌شود.
پوربصیر با بیان اینکه در حوزه توسعه صنایع غذایی نیازمند کار تحقیقاتی و دانشگاهی هستیم، یادآور شد: در این بخش باید بیش از گذشته بررسی‌ها و تحقیقات علمی صورت گیرد و امیدواریم برگزاری همایش نقش مهمی در تشویق دانشگاهیان به این موضوع داشته باشد.
غرفه جامعة علوم القرآن للشفاء از شنبه 27 مهر ماه تا سه شنبه 30 مهرماه سال جاری از ساعت 9 الی 17 پذیرای میهمانان و بازدیدکنندگان عزیز می باشد.

توجه به ایجاد صنایع تبدیلی، زمینه‌ساز شکل‌گیری ارزش افزوده

مدیر اجرایی این نمایشگاه نیز در این باره اظهارداشت: ارائه راهکارهای مناسب برای کاهش ضایعات محصولات کشاورزی، بهبود روند فرآوری محصولات، توجه ویژه به جایگاه صنایع تبدیلی و تکمیلی و نقش آن در توسعه اقتصادی کشور و همچنین آشنایی با روش‌های نوین صنایع تبدیلی روز جهان، از اهداف برگزاری این نمایشگاه و همایش است.

غلامرضا رضاییان به تشریح محورهای همایش نقش صنایع تبدیلی و غذایی در توسعه بخش کشاورزی کشور اشاره کرد و ادامه داد: بررسی وضعیت و جایگاه سازمانی صنایع تبدیلی و غذایی سایر کشورها و مقایسه آن با وضعیت موجود در کشور، نقش صنایع تبدیلی و غذایی در امنیت غذایی، توسعه بازار، صادرات غیرنفتی، فناوری‌های نوین و پژوهش و تحقیقات، عوامل مؤثر در ارزش افزوده صنایع تبدیلی و غذایی و مقایسه آن با سایر بخش‌های صنعت کشور و مدیریت لجستیک در صنایع تبدیلی و غذایی مهمترین محورهای این همایش است.

وی تصریح کرد: توجه به ایجاد صنایع تبدیلی محصولات کشاورزی علاوه بر نقش مؤثر در اشتغال‌زایی بیشتر و جلوگیری از مهاجرت تولید‌کنندگان به شهرها، می‌تواند زمینه‌ساز شکل‌گیری ارزش افزوده بیشتر در بخش‌های صنعت و کشاورزی باشد.

رضاییان با بیان اینکه صنایع تبدیلی در افزایش ارزش افزوده بالاتر تأثیرگذاری را دارد، تأکید کرد: صنایع تبدیلی عامل مهمی در فرآوری محصولات کشاورزی بوده و با تبدیل و فرآوری محصولات کشاورزی ضمن تولید مواد غذایی و سایر فرآورده‌های با ارزش افزوده بالا، امکان نگهداری و حمل و نقل آن محصولات فراهم می‌شود.

وی همچنین گفت: ایجاد صنایع تبدیلی فرآوری و بسته‌بندی برای صدور محصولات کشاورزی، راهکاری اساسی برای ایجاد رقابت سالم در تولید و جلوگیری از کاهش قیمت است.

رضاییان افزود: انواع دستگاه‌های نوین تولید میوه‌جات خشک، کنسروی و چیپسی، انواع سورتینگ مرکبات، سیب‌زمینی و سبزیجات برگدار و غیربرگدار، خط تولید پودر و مایع تخم‌مرغ، خط تولید رب گوجه‌فرنگی، انواع صنایع و تجهیزات نانوایی و قنادی، تجهیزات آشپزخانه‌های فرودگاهی، ماشین‌آلات بسته‌بندی شرینگ، وکیوم، ماشین‌های پخت تونلی و قفسه‌ای گردان با گرمای غیرمستقیم جهت پخت کیک، شیرینی و نان، انواع ماشین‌آلات کارخانه‌های آردسازی و صنایع تبدیلی، دستگاه‌های تولید نوشابه‌ساز پستمیکس و لوازم جانبی، انواع کندانسورهای استیلی و آهنی، انواع مخازن ذخیره مواد غذایی و کندانسورها، انواع میکسرهای استیل و آهن، انواع دیگ‌های پخت و میکسر تحت خلاء و اتمسفریک، دیگ‌های پخت تافی و آبنبات و قند، دستگاه‌های مدرن نان فانتزی، قنادی، کیک و کلوچه و دستگاه‌های خشک‌کن میوه، خشک‌کن سبزی، خشک‌کن قارچ و چیپس میوه در معرض دید علاقمندان قرار می‌گیرد.

پل های ارتباطی

دفتر مرکزی قم: بلوار امین - بین کوچه 11 و 13

تلفن: 02532930344 - 09127553030

  • دانشنامه شفاسنتر
  • فروشگاه عسل حکیم
  • جامعة علوم القرآن