شفای عسل در کندو

دسته بندی: دانستنی های زنبور عسل

شفای عسل در کندو

عسل تولید‌شده در کندو به تخم زنبور چند روزه برای رشد بهتر خورانده می‌شود. ملکه قبل و بعد ‌از بارداری عسل مصرف می‌کند چون مصرف این ماده حیاتی را برای رشد کودکان خود و تأمین مواد معدنی، ویتامین ها و پروتئین لازم می‌داند.

عسل در کندو و مصرف مداوم آن، زنبور عسل را از خطر هجوم بیماری‌ها مصون می‌دارد. با کاهش عسل در کندو سه بیماری اسهال، یبوست و بیماری‌های عفونی شایع می‌شود و با مصرف عسل این بیماری‌ها ریشه‌کن می‌شوند‌. بنابراین ما نیز با مصرف عسل از این بیماری‌های محافظت می‌شویم. بر اساس تحقیقات خوراندن مقدار بسیار کم عسل خالص بدون گرده گل به کودکان کمتر ‌از دو سال اشکالی ندارد. همچنین مصرف عسل برای زنان باردار و شیرده بسیار مفید و لازم است.


بیماری‌هایی که با خواص درمانی عسل بهبود می‌یابد عبارتند‌ از: کم‌خونی، کمبود آهن و املاح معدنی کمیاب و ناشناخته بدن، اعصاب، التهابات کلیه و مثانه، درمان چاقی و لاغری، میگرن فصلی و غیرفصلی، زخم معده و اثنی‌عشر، کمبود مواد غذایی بعد از عمل‌های جراحی، نفخ و اسید معده،‌ کاهش اشتها و رشد کودکان، زخم‌های درمان‌ناپذیر، سوختگی‌ها، سلول‌سازی مغز و استخوان، کاهش قدرت دفاعی بدن در مقابل بیماری‌ها، کاهش اسپرم در مردان، مشکلات باروری و شیردهی در زنان، التهاب پروستات، التهاب کیسه صفرا، حساسیت فصلی، التهاب تخمدان و رحم، التهاب گوش و حلق و بینی، ام‌اس، ضعف و نامنظمی فعالیت قلب و عروق، کوفتگی رگ‌های عصبی، بیماری‌های پوستی، ‌غلظت خون و بسته‌شدن رگ‌ها، التهاب لثه، التهاب گلو‌ و لوزه، التهاب مفاصل و رماتیسم مفصلی، فشار خون، نامنظمی عملکرد لوزالمعده، تیرویید،‌ عفونت‌های چشم و گوش، بیماری‌های کبد، ریزش مو،  بوی بد دهان، چین‌و‌چروک پوست، هضم و جذب نامناسب غذا، مشکلات ریوی، آسم و آلرژی، قولنج معده، بیماری‌های کلیه و رحم و تخمدان‌ها.

پل های ارتباطی

دفتر مرکزی قم: بلوار امین - بین کوچه 11 و 13

تلفن: 02532930344 - 09127553030

  • دانشنامه شفاسنتر
  • فروشگاه عسل حکیم
  • جامعة علوم القرآن