تأثیر عسل بر رماتیسم مفصلی و ارتروز

دسته بندی: مقالات و پژوهش ها

در رماتیسم مفصلی باید از سه محصول استفاده کرد:
1. عسل ارگانیک تولیدشده در منطقه‌ای که زنبور عسل از گرده‌های گل شقایق و گل‌های وحشی آن منطقه تغذیه کرده باشد.
2. مخلوطی از عسل، گرده گل، بره  موم و رویال ژله (حکیم C)
3. مخلوطی از عصاره گل شقایق وحشی و عسل کوهی (به ‌‌صورت عصاره‌ با غلظت چهارده درصد که عسل شقایق نامیده می‌شود).

درمان رماتیسم مفصلی ضعیف یا در مراحل اولیه
مصرف هر صبح و شب یک قاشق غذاخوری سرپر عسل ارگانیک بخصوص عسل کردستان باعث بهبود این نوع رماتیسم می‌شود. دوره درمان شش ‌ماه است. در صورت قطع درمان در سی روز اول به ‌سرعت بیماری برمی‌گردد.

رماتیسم مفصلی مزمن
برای بیمار دچار رماتیسم مفصلی مزمن که به مصرف  کورتیزون و داروهای شیمیایی دیگر عادت کرده ‌است مصرف روزی یک‌ بار مخلوط فرآورده حکیم ‌C و عسل شقایق (از هر کدام یک قاشق غذاخوری) توصیه ‌می‌شود. برای درمان، صبح یک قاشق غذاخوری سر‌پر عسل کردستان، بین صبح تا ظهر یک قاشق غذاخوری سر‌پر ترکیب حکیم ‌C، بین ظهر تا شب یک قاشق غذاخوری عسل شقایق و شب یک قاشق غذاخوری عسل کردستان مصرف شود.
بیمار می‌تواند عسل شقایق و ترکیب حکیم C را همزمان با قرص کورتیزون مصرف‌ کند و به مرور زمان از مصرف قرص‌های کورتیزون بکاهد و فرآورده‌های زنبور عسل را با بدنش آشنا و جایگزین کورتیزون کند. گرم نگه ‌داشتن بدن، پرهیز از رطوبتی ‌کردن بدن تا حد ممکن، پرهیز از آب سرد برای شستشو (حتی شستشوی دست‌ها) و زندگی در منطقه گرم وخشک به بهبود دردهای بیمار کمک خواهد کرد.
برنامه غذایی مناسب  بیماری آرتروز عبارت ‌است ‌از صبح و شب ناشتا یک قاشق غذاخوری عسل کردستان همراه با یک قاشق غذاخوری ترکیب حکیم C.
پس‌ از اجرای این برنامه به مدت یک‌ ماه، کم‌کم و با توجه به روند بهبود، مقدار داروهای خود را کاهش ‌دهید. در ‌صورت بهبود علایم بیماری می‌توان مصرف دارو را متوقف و فقط از برنامه بالا استفاده ‌کرد.

پل های ارتباطی

دفتر مرکزی قم: بلوار امین - بین کوچه 11 و 13

تلفن: 02532930344 - 09127553030

  • دانشنامه شفاسنتر
  • فروشگاه عسل حکیم
  • جامعة علوم القرآن