بابونه و یا داروخانه دوم و یا خاصیت گسترده آن بر مبنای طب سنتی

بابونه   ازاستاد دکتر میر عضنفری

?بابونه امروزه کمتر مورد توجه است ولی بسیار گیاه مفیدی است و جا دارد که در هر خانه‌ای از آن استفاده شود. در قسمت‌های مختلف ایران رشد می کند.

?گل این گیاه استفاده می‌شود که زرد رنگ است.

?در حد اعتدال مزاج آن گرم است و  مزاج را تغییرات اساسی نمی‌دهد.

?اگر #روغن_بابونه را به مفاصلی که سفتی و درد دارند بمالیم،آنها را نرم می‌کند و کمک به بهبود وضعیت می کند.

?  روغن بابونه #تاندون‌ ها و غشاها را نرم می‌کند و رطوبت‌های سفت شده و مانده داخل #مفصل را لطیف و مضمحل نموده، موجب بهبود درد و خستگی مزمن و #اسپاسم می شود.

? #دمنوش_بابونه (بهتر است با کمی #عسل یا #نبات شیرین شود)و یا بخور آن بسیار برای سرماخوردگی، #خلط و #سینوزیت مفید است. برای #تقویت_اعصاب و رفع تشنگی مفید است.  سر و مغز را از مواد زائد پاک می‌کند پس برخی از انواع سردرد (که ناشی از تجمع بلغم و رطوبت در سر و یا سردی سر هستند) را بهبود می‌دهد.

? خوردن آن نیز برای #گوارش مخصوصا کسانی که دچار #سردی_معده ( اسپاسم و درد معده، #نفخ) هستند بسیار مفید است.

? برای تقویت اعصاب و رفع تشنگی مفید است.  سر و #مغز را از مواد زائد پاک می‌کند پس برخی از انواع سردرد (که ناشی از تجمع بلغم و رطوبت در سر و یا سردی سر هستند) را بهبود می‌دهد.

?. می‌توان با دم کرده بابونه دهانشویه کرد. برای رفع زخم‌ها و #آفت‌ های دهان مفید است.

? بابونه خاصیت ضد التهابی دارد و هم بهبوددهنده زخم و هم #میکروب‌_کشی دارد. هم به صورت خوراکی و هم موضعی بسیار مفید است.

? به بسیاری از مراجعه کنندگان توصیه می‌کنیم مقداری بابونه را دم کرده یا مختصری بجوشانند و با آن دهانشویه کنند.

?کسانی که #بواسیر ( مخصوصا ناشی از فزونی #سودا) دارند می توانند دردم کرده بابونه بنشینند که موجب بهبود زخم و #شقاق_مقعد می‌شود مخصوصا اگر با #روغن_بادام یا #زیتون همراه باشد.  گاهی نیز کمی #سرکه طبیعی به آن اضافه کنند چون جمع کننده و خشک کننده است.

? خانم هایی که دچار  ترشحات زیاد #واژینال هستند، مخصوصا اگر این ترشحات سفید و پنیری باشندمی‌توانند برای رفع این ترشحات یا داخل دم کرده بابونه بنشینند و یا یا در واژن تزریق کنند.
???
https://telegram.me/joinchat/CCAq7T3sGcFfH6a3x-LohQ

برچسب ها: آبزن بابونه, آفت دهان, استخوان درد, اعصاب, بواسیر, تاندوم, ترشحات سفید رحم, تشنگی, چای بابونه, خلط بلغم, خلط سودا, خلط گلو, دمنوش, دهان, دهانشویه, رحم, رحم و ترشح سفید, روغن بابونه, زخم, سردرد, سرماخوردگی, سینوزیت, شقاق مقعد, گوارش, مسواک زدن, معده, معده سرد, مغز, مغز بلغمی, مفاصل, مقعد, مقعد و شقاق, میکروب, نفخ

مقالات مشابه

پل های ارتباطی

دفتر مرکزی قم: بلوار امین - بین کوچه 11 و 13

تلفن: 02532930344 - 09127553030

  • دانشنامه شفاسنتر
  • فروشگاه عسل حکیم
  • جامعة علوم القرآن