گشنیژو تخم گشنیژ و خاصیت و مضرات آن بر مبنای طب سنتی

تخم گشنیز درمان کننده زخم‏هاى مجارى ادرار

طبیعت تخم گشنیز : سرد و خشک است.

ترکیب شیمیایى تخم گشنیز :

اسانس روغنى ۲۶/ ۱۹ درصد- مانى تول- کوریاندرول- فلاونوئید گلیکوزید.

 خواص درمانى تخم گشنیز : 

۱- تخم گشنیز را بخورید. تونیک و بادشکن و ضد قى و شیر افزاست، سینه را نرم مى‏ کند و سرفه را تسکین مى‏ دهد، سرماخوردگى و خفقان را بهبود مى‏ بخشد، تب‏هاى نوبه ‏اى و سوءهاضمه و سرخک و وسواس را درمان مى‏ کند، سیلان اسپرم را بند مى‏ آورد. براى زخم‏هاى مجارى ادرار مفید است، ضد قى و مفرّح و مقوى قلب و دماغ است، براى کرم معده و تب‏هاى نوبه‏ اى مفید مى‏ باشد.

۲- بعد از هر غذا یک قاشق از تخم گشنیز را در یک فنجان آب جوش ده دقیقه دم کنید و بنوشید. ادرار را زیاد مى‏ کند، براى تقویت معده مفید است و نفخ معده را برطرف مى‏ سازد، خستگى‏ هاى عصبى و تشنجات عصبى را درمان مى‏ کند.

۳- تخم گشنیز را بو بدهید و نرم بسایید و کفلمه کنید. از خونریزى معده جلوگیرى مى ‏کند، اسهال خونى را بند مى ‏آورد.

۴- تخم گشنیز را بو بدهید بعد با تخم خرفه به اندازه مساوى نرم بکوبید و روزى سه بار هر مرتبه یک قاشق مرباخورى بخورید. اسهال طولانى و مزمن را بند مى‏ آورد، ورم روده بزرگ یا کولیت را درمان مى‏ کند.

۵- تخم گشنیز را در دهان بجوید. بوى بد دهان و بوى شراب را از دهان مى‏ برد.

۶- تخم گشنیز را بجاى تنباکو در سر قلیان بریزید و بکشید و مقدارى از آن را هم بجوشانید و سر را با آن بخور دهید بعد آبش را هم صاف نموده با شکر شیرین سازید و دو فنجان بنوشید. خارش سر را تسکین مى‏ دهد.

۷- اگر تخم گشنیز را در آتش بریزید و دود آن را به سر و مغز بدهید زکام را درمان مى‏ کند.

۸- تخم گشنیز را مثل غبار نرم بسایید و روى زخم بریزید. براى زخم مفید است و باعث قطع خونریزى آن مى‏ شود، زخم‏هاى مجارى ادرار را درمان مى‏ کند.

۹- تخم گشنیز را نرم بسایید و با سرکه خمیر کنید و بر سر بمالید. سردردى که از غلبه خون و حرارت باشد را تسکین مى‏ دهد.

۱۰- تخم گشنیز را با گل برز به اندازه مساوى نرم بسایید و بر موضع بپاشید. سوزش پاى اطفال که در اثر ادرار ایجاد شده را درمان مى‏ کند.

۱۱- تخم گشنیز را با گل ارمنى به اندازه مساوى بسایید و روى پنبه ریخته و شب ضماد کنید. فیستول را درمان مى‏ کند.

تذکر: اسراف در خوردن تخم گشنیز باعث ایجاد فراموشى و اختلال حواس و چرت زدن و تقلیل اسپرم و ضعف نیروى جنسى مى‏ شود، براى اشخاص مبتلا به نفس‏ تنگى و آسم نیز مضرّ است.

 مصلح تخم گشنیز : بعد از تنقیه معده و ایجاد قى، خوردن زرده تخم‏ مرغ نیم‏ پز با فلفل و نمک یا سوپ مرغ چاق و چرب با دارچین مى‏ باشد.

برچسب ها: اسهال خونی, بوی بد دهان, تخم گشنیژ, خونریزی, روغن گشنیژ, زخم مجاری ادرار, زکام, سبزی گشنیژ, سردرد گرم, سوزش پاها, شیر مادر, فیستول مقعدی, قلیان گشنیژ, گشنیژ, ورم روده

مقالات مشابه

پل های ارتباطی

دفتر مرکزی قم: بلوار امین - بین کوچه 11 و 13

تلفن: 02532930344 - 09127553030

  • دانشنامه شفاسنتر
  • فروشگاه عسل حکیم
  • جامعة علوم القرآن