درمان به روش عصاره‌گیری گیاهان دارویی با عسل

دسته بندی: عصاره گیری گیاهان با عسل

درمان در دنیای امروزی به سه گونه است.
1. درمان با داروهای متداول به‌صورت قرص، کپسول، سرنگ و یا شیاف و یا ... که به سه گونه زیر به‌دست می‌آید:
الف: ماده مؤثر می‌تواند فقط ترکیبی شیمیایی باشد.
ب: ماده مؤثر عصاره گیاه است که با یک فرآیند شیمیایی از گیاه استخراج می‌شود.
ج: ماده مؤثر مخلوطی از فرآیند شیمیایی و عصاره گیاه است.
2. درمان با داروهای گیاهی که به‌صورت میوه، دانه، پوسته، ریشه، ساقه، صمغ و یا تخم گیاه و یا ... در حالت خشک شده و یا تر آن و یا عصاره گیاه خشک و یا تر به راه‌های تقطیر، جوشاندن و دم کردن به‌دست می‌آید.
3. درمان با عصاره گیاه به‌صورت مخلوط با عسل.
اگر بتوانیم ماده مؤثر درمانی را به‌طور طبیعی با وسیله‌ای که هیچ گونه عوارض جانبی نداشته باشد وارد بدن نماییم، از بهترین داروی معجزه‌گر استفاده نموده‌ایم.

ما در این روش از عسل داروی شفابخش وحیانی بدون عوارض جانبی می‌توانیم استفاده نماییم.
در دو حالت درمانی 1 و 2 باید توجه داشت که دارو می‌بایستی قبل یا بعد و یا همراه با غذا مصرف شود و در اینجا دارو همراه با 20٪ الی 30٪ عوارض جانبی در بدن برخوردار است.
لیکن در حالت سوم توجه به وقت مصرف دارو لازم نیست و خود دارو غذایی انرژی‌بخش و دارویی بی‌نظیر است که با نداشتن عوارض جانبی به تنهایی لزومی به مصرف آن در قبل و بعد و همراه با غذا نیست. بلکه مصرف آن به تنهایی و با معده خالی هیچ ضرری نداشته و از عوارض جانبی خبری نیست.

توضیح برای این روش برتر:
عصاره‌گیری گیاهان دارویی با عسل
روش جدیدی که آن را برای شما خوانندگان به‌طور مفصل با تمامی ریزه‌کاری‌های این پروسه تولیدی شرح می‌دهیم.

 

ویژگی های درمان با عصاره گیاه به صورت مخلوط با عسل

دسته بندی: عصاره گیری گیاهان با عسل

استفاده از روش سوم به دو صورت امکان‌پذیر است:
1. مخلوط عسل با گیاه. در این روش عمل جذب به‌كندی انجام می‌شود و همچنین خواص درمانی ماده مؤثره كمتر است.
2. مخلوط عسل با آب گیاه. در‌ صورت ترکیب عسل با آب گیاه بدون رطوبت‌گیری، رطوبت در‌ مدت 24 تا 48 ساعت موجب فاسد ‌شدن دارو خواهد ‌شد. پس باید دارو قبل ‌از 48 ساعت مصرف ‌شود یا در دمای زیر صفر نگهداری شود. توجه داشته باشید افزایش رطوبت عسل تا بیست درصد عوارض جانبی را به ‌دنبال خواهد‌داشت.

تركیب عسل با آب گیاه به همراه رطوبت‌گیری به دو روش انجام می‌شود:
الف. دستگاه شبیه‌ساز زنبور عسل. به وسیله دستگاه، آب گیاه و عسل را با هم مخلوط‌ می‌کنیم.  در عمل رطوبت‌گیری مقداری از اسانس‌های اصلی تبخیر ‌می‌شود و در نتیجه ماده مؤثره تا نود درصد در عسل باقی خواهد‌ ماند. این ماده از صد كیلو عسل و صد كیلو آب گیاه فر‌آوری می‌شود.
ب. زنبور عسل. در این روش تبخیر اسانس‌های اصلی عسل بسیار كم است. از ده تا صد درصد آب گیاه و صد درصد عسل نسبت به نوع گیاه بهره‌برداری می‌شود. در این فرآیند ترشح آنزیم‌های معده زنبور عسل دو چندان می‌شود و صد درصد آب گیاه داخل عسل خواهد ‌ماند. محصول به دست آمده از این فرآیند عسل دوبله دیاستاز با عصاره ده تا صد درصد نامیده می‌شود.
از هر دو روش الف و ب می‌توان برای عصاره‌گیری ماده مؤثره گیاهان به واسطه عسل استفاده كرد. بهتر است در دو روش مذکور، از عسل گونه متنوع غیرمهاجر استفاده‌شود كه دارای خاصیت ضد‌باكتری و تنوع گیاهی است. در این حالت عسل از بهترین ها انتخاب شده و آخرین ذخیره زنبور عسل است.

عسل آلوورا

دسته بندی: عصاره گیری گیاهان با عسل

1 حجم عسل همراه 1 حجم آب گیاه آلوورا به‌طریقه عصاره‌گیری حدود 4/1 حجم عسل آلوورا خواهد داد

 

خواص عمده عسل آلوورا عبارتند از: ملین و ضد یبوست، تنظیم سندروم روده و مشکلات بواسیر

قطره عسل

دسته بندی: عصاره گیری گیاهان با عسل

عسل اورگانیک با رطوبت 19 درصدی و طبیعتی نسبتاً خنک را از صافی دو میکرونی عبور می‌دهیم که محصولی به‌نام قطره عسل به‌دست می‌آید که برای شستشو، جرم‌گیری، خارج کردن اجسام خارجی و درمان حساسیت (آلرژی)، تقویت و همچنین عفونت‌زدایی بسیار مناسب است.
در گذشته عسل اورگانیک سدر (کُنار) که با رطوبت 14 درصد است را داخل ظرف قطره‌چکان می‌نمودیم که با مشکلات غلظت زیاد و غیره توأم بود لذا با افزودن 5٪ آب‌مقطر (آب سرم) به آن، آن را به 19٪ رطوبت رساندیم. البته در مقایسه با نوع اولی از فسادپذیری بیشتری برخوردار است و باید در جای خشک و دمای کمتر از 37 درجه سانتی‌گراد به مدت فقط شش ماه از ‌آن استفاده نمود.
این عسل برای مشکلات بینایی، بویایی، حنجره و شنوایی در چشم، بینی، حلق و گوش 1 تا 10 قطره ریخته خواهد شد و با گرمای 37 درجه بدن تبدیل به یک مایع سیال بسیار مناسبی جهت شستشو و سلول‌سازی و حتّی ترمیم زخم‌ها و تقویت آنها خواهد گردید.

پماد شستشو

دسته بندی: عصاره گیری گیاهان با عسل

با شرحی که در تولید عسل سه ستاره کردستان آورده شد، برای برداشت عسل‌های اورگانیک کردستان، قاب‌های عسل را به‌طور کامل از زنبور عسل برداشت می‌نماییم و آنها را به دو قسمت تقسیم می‌کنیم. قسمتی که در آنها فقط عسل است و قسمتی که در آنها عسل و تخم‌های دربار و یا همراه با شفیره و یا بسته است و دارای مقداری رویال ژله است.
عسل سه ستاره کردستانِ خوراکیِ ذکر شده، از قاب‌های قسم اول برداشت می‌شود لیکن برای پماد شستشو از قاب‌هایی برداشت می‌شود که رویال ژله در آن موجود است و عسل همراه با تخم و شفیره و رویال ژله برداشت خواهد شد. این گونه عسل همراه با رویال ژله اورگانیک دارای خاصیت ضد باکتری و سلول‌سازی بسیار قوی‌ای است که برای التیام و شستشوی زخم‌ها و عفونت‌ها معجزه خواهند نمود و به‌علت برخورداری از رطوبت بالا تا حد 19٪ باید پس از پانسمان با پماد شستشو (نسبت به مقدار ترشحات محل پانسمان) از نیم ساعت تا 3 ساعت تعویض گردد.

پماد التهاب مفاصل

دسته بندی: عصاره گیری گیاهان با عسل

این پماد از ترکیب یک حجم عسل + یک‌چهارم حجم روغن حیوانی + یک‌پنجم حجم روغن آویشن با 14 درصد رطوبت به‌دست می‌آید.

همان گونه که از نامش پیداست، فقط برای مفاصلی دردناک ناشی از التهاب مفاصل توصیه می‌شود که برای اینکه بفهمیم درد ناشی از التهاب مفاصل است یا نه، می‌توان عکس‌العمل دردناک را در مقابل سرما و گرما دید. مفاصلی که در سرما دردناک می‌شود، دچار التهاب در قسمت مفصلی شده که اگر همراه با آرتروز و ساییدگی باشد، باید مصرف حکیم C و عسل کردستان از هر کدام یک قاشق غذاخوری صبح و شب نیم ساعت قبل از صبحانه و 2 ساعت بعد از شام فراموش نشود.
مصرف پماد التهاب مفاصل بدین گونه است که باید مقداری از آن را روی موضع گذاشته و مالش دهید سپس آن را بپوشانید و دست‌های خود را بشویید زیرا که زبان زدن و یا به چشم خوردن آن باعث سوزش شدید در دهان و چشم‌ها می‌شود.

پماد التیام و پماد تطهیر 3-2-1

دسته بندی: عصاره گیری گیاهان با عسل

در اولین تولید پماد برای زخم‌ها و عفونت‌های پوستی اعم از عادی و یا دیابتی و همچنین مشکلات زنانگی، پمادی به نام پماد التیام تولید شد که از ترکیبی شبیه حکیم C برخوردار بود. البته تفاوت آن با حکیم C در اورگانیک بودن عسل آن همچنین برخورداری از 15 درصد رویال ژله و 10 درصد بره موم اضافی نسبت به حکیم C بود. در آخرین پژوهش‌های تولیدی حکیم بهترین پماد زنده و سلول‌ساز را از مخلوط یک حجم عسل و یک حجم رویال ژله مایع و یک حجم بره موم، به نام پماد تطهیر 3 ـ 2 ـ 1 به‌دست آوردیم. این پماد قوی‌ترین پمادی است که این مرکز برای مشکلات عفونی و حتی سرطان‌های پوستی و داخلی رحمی تاکنون ساخته است.

داشتن 33 درصد رویال ژله و 33 درصد بره موم خالص، سرعت بهبودی در این پماد را به حدی می‌رساند که برای زخم‌های دیابتی و زخم‌های بستر، پمادی معجزه‌گر است چه رسد به زخم‌های عفونی و یا عادی روی پوست و یا داخل دهان و حتی در زخم‌های بواسیر معجزه می‌کند.
البته مشکل این پماد این است که در بعضی از افراد باعث خارش و سوزش می‌شود که مصرف عسل زرشک از خارش و سوزش آن در موضع می‌کاهد و مصرف آن همراه با ژله رویال خالص و یا عسل یکی در میان و یا به‌گونه‌ای که هرگاه حالت خارش از بین رفت، از این پماد استفاده شود می‌تواند بسیار مفید باشد. گاهاً مصرف داخلی آن در دهان و یا مخرج و یا رحم باعث جذب مستقیم داخل خون می‌شود و به علت داشتن عناصر سنگینی مانند سرب و غیره دردهایی را در کلیه ایجاد می‌نماید و یا شاید خواب‌آلودگی نیز ایجاد شود. در این صورت باید به‌صورت دوره‌ای مصرف شود و یا اینکه از رویال ژله و یا عسل در هنگام ایجاد عوارض استفاده شود.


پماد یک دو سه تطهیر همان گونه که از اسمش پیداست، سرعت بسیار زیادی در پاک نمودن عفونت‌ها، کیست‌ها و فیبرم‌های رحمی و حتی سرطان را در رحم دارد. برای بهبودی کامل و رفع این مشکل‌ها مصرف خوراکی عسل سنجد و کردستان در طول درمان مناسب و شاید الزامی باشد زیرا که تنظیم ترشحات هورمون‌های زنانگی و رفع مشکلات عصبی توسط این دو فرآورده همراه با ضد عفونی نمودن محل انجام می‌پذیرد. برای مصرف این پماد باید یک دوره 7 روزه را در نظر گرفت و با تکرار آن در شرایطی که هیچ‌گونه عارضه‌ای نداشته باشد، درمان را تا دو الی سه دوره ادامه داد.
پماد تطهیر 3ـ2ـ1 را می‌توانید توسط آپلی کاتور وارد فرج نمایید و با گاز آغشته به عسل روی آن را بپوشانید. با گذاشتن بالشی زیر باسن، مانع خروج مواد به خارج فرج شوید. در ضمن برای همخوابی هیچ‌گونه مشکلی را به‌وجود نخواهند آورد و می‌توانید آن را بعد از همخوابی استفاده نمایید و از شب تا صبح بدین حالت خوابیده تا مواد در داخل تأثیر خود را بگذارد. ضمناً در صورت ایجاد حساسیت یا خارش از رویال ژله خالص و یا عسل سدر اورگانیک توسط آپلی‌کاتور استفاده کنید.

کرم جوانه گندم

دسته بندی: عصاره گیری گیاهان با عسل

مخلوطی از یک حجم عسل همراه با یک حجم عصاره جوانه گندم و جو در سه مرحله رشد اولیه (1. رطوبت گرفته، 2. ریشه‌دار شده، 3. ساقه‌دار شده) و یک‌ دوم حجم آب خیار، یک‌ دوم حجم آب کرفس همراه یک‌ دوم حجم عصاره لیموترش همراه با 5٪ رویال ژله را به‌صورت یک عصاره با 14٪ رطوبت به‌دست می‌آید که آن را با یک حجم روغن بادام شیرین در دمای زیر 37 درجه ترکیب کرده که جمعاً 5/2 حجم عصاره به‌دست خواهند آمد.
این عصاره به نام کرم جوانه گندم با 14٪ رطوبت به حالت نیمه جامد می‌ماند و غیر قابل فساد و دو فازه شدن است.

کرم جوانه گندم برای از بین بردن اثرات زخم و سوختگی درصورتی‌که همراه با کرم آلوورا مصرف شود، معجزه می‌کند. همچنین برای جوش‌ها و لک‌های صورت نیز مصرف آن با کرم آلوورا بسیار مفید است و نیز برای ترک پا در حد خون‌ریزی آن را به کف پا مالیده پا را با کیسه بپوشانید و از شب تا صبح دراین حالت نگه دارید. این کار را چند روز تکرار کنید. نرمی در کف پا و رفع خون‌ریزی به‌طور معجزه‌آسایی ایجاد می‌شود.
برای رفع خشکی پوست دست و صورت ناشی از اگزما، سرما، گرما و غیره نیز با مصرف کرم جوانه گندم به‌تنهایی بسیار مفید است.
در اگزماهای شدید برای بهبودی بیشتر از پماد التیام همراه با کرم جوانه گندم استفاده می‌شود. پماد التیام را روی منطقه همیشه قرار داده و با کرم جوانه گندم به‌جای پماد شستشو یک بار در روز عمل نمایید.


پانسمان پماد التیام 6 الی 8 ساعت یک بار و پانسمان کرم جوانه گندم 1 تا 2 ساعت یک بار می‌باشد که در طول روز تماماً با برداشتن پانسمان التیام، پانسمان آغشته به پماد التیام دیگری بدون شستشو تعویض خواهد شد و این کار بدون وقفه در طول شبانه‌روز انجام می‌پذیرد و یک بار از کرم جوانه گندم برای شستشو مابین پانسمان‌های التیام استفاده خواهد شد.
مصرف عسل زرشک و پرهیز لازم و مصرف غذایی لازم ذکر شده در قسمت اگزما و حساسیت فراموش نشود.
این عصاره به‌نام کرم جوانه گندم با درصد رطوبتی 14٪ به‌حالت نیمه‌جامد قابل مصرف است و غیرقابل فساد و دو فازه شدن است. مصرف این کرم روی پوست به‌حالت کرم ماسک می‌باشد که یک سفیدکننده پوست طبیعی است. خصوصاً زیر چشم را با یک هفته توأم زدن، تغییر رنگ محسوس خواهد بود.


مصرف کرم جوانه گندم برای کسانی که از این کرم به‌صورت متناوب و روزانه پشت سر هم استفاده می‌کنند، بسیار مفید است. کرم جوانه گندم را 2 تا 3 ساعت و یا تا 8 ساعت در شب به طریقه کرم آلوورا استفاده نمایید.
مصرف کرم جوانه گندم همراه با کرم آلوورا هیچ گونه عوارض جانبی نخواهد داشت لیکن مصرف کرم آلوورا به‌تنهایی برای مدت طولانی مقداری از پوست را می‌ساید و مصرف کرم جوانه گندم برای رفع ساییدگی بسیار مناسب است. گاهی دیده شده است که مصرف یکی از انواع دو کرم برای افرادی قرمزی در سطح پوست ایجاد می‌نماید. این کرم‌ها در افراد به ندرت حساسیت ایجاد می‌کند و در صورت ایجاد حساسیت مصرف کم آن و یا همراه با مصرف عسل زرشک به‌ صورت خوراکی و یا خارجی روی پوست مناسب است.

کرم آلوورا

دسته بندی: عصاره گیری گیاهان با عسل

مخلوطی از یک حجم عسل اورگانیک همراه با یک حجم عصاره آلو‌ورا و 5٪ رویال ژله همراه با یک‌دوم عصاره لیموترش را با یک حجم روغن زیتون ترکیب می‌نماییم که جمعاً 3/2 حجم عصاره به‌دست خواهد آمد.


این کرم با دارا بودن مواد و عناصر بسیار مفید ذکر شده در تولید آن، تغذیه سلول‌های پوست و براق و سفید کردن آن را به عهده می‌گیرد. بهترین طریقه و وقت مصرفش گذاشتن کرم روی موضع در هنگام روز 1 الی 2 ساعت است و مالش دادن کرم بر روی پوست حدود 5 تا 10 دقیقه هر روز بسیار مناسب است و در جایی که کرم ماسک آلوورا به‌علت چسبندگی سخت مالیده می‌شود. مالیدن بسیار اندک آن کم کم روی پوست انجام می‌پذیرد. شاید این گونه مصرف برای عده‌ای سخت باشد که با اضافه کردن مقداری رطوبت به کرم و یا به محل، مشکل رفع خواهد شد.

لازم به ذکر است که کرم آلوورا 1 تا 3 ساعت بیشتر روی پوست نباید بماند. این کرم برای رفع جوش‌ها و لک‌های صورت و جای سوختگی و حتی خود سوختگی در روی پوست نیز استفاده می‌شود.
طریقه مصرف برای موارد به‌‌غیر از سوختگی، یک یا دو بار در روز و هر روز 1 تا 3 ساعت روی پوست بماند. می‌توان برای بهتر قرار گرفتن و نفوذپذیری بیشتر، پوست را قبل از مصرف کرم مرطوب کرده و کرم را به‌صورت مالشی آرام آرام روی پوست کشید.
کرم آلوورا برای سوختگی‌های تازه و خصوصاً کهنه مصرف می‌شود. مالیدن این کرم روی محل سوختگی‌های کهنه بسیار مفید است و کم کم پوست را به‌حالت طبیعی برمی‌گرداند و استفاده از کرم جوانه گندم همراه با آن برای سوختگی‌های کهنه و تازه بسیار مفید و لازم است و باید در سوختگی‌های تازه از مصرف رطوبت در هنگام معالجه خودداری نمود.
مصرف عسل زرشک و پرهیز لازم و مصرف غذایی لازم ذکر شده در قسمت اگزما و حساسیت فراموش نشود.

حکیم G

دسته بندی: عصاره گیری گیاهان با عسل

محصولی بسیار عالی که از مخلوط حدود 100 حجم عسل + 10 حجم رویال ژله مایع به‌دست می‌آید.


این محصول برای حافظه، احیای سلول‌های مرده و کمک به سلول‌های معیوب و غیر معیوب بدن و همچنین کم‌خونی و MS و تیروئید و بیشتر برای کم‌خونی و کم‌اشتهایی کودکان یک تا سه ساله که مصرف گرده گل برای آنان مجاز نمی‌باشد و یا اشخاصی که مصرف گرده گل برای آنان حساسیت ایجاد می‌کند، مصرف حکیم G در رفع کم‌خونی وکم‌اشتهایی به آنان بسیار کمک می‌کند.
برای تپش قلب به‌جای پاراپانول دقیقاً عمل خواهد نمود. این محصول می‌تواند ماسک پوستی بسیار مناسبی برای تغذیه، سلول‌سازی و لطافت پوست باشد.
حکیم G عوارض جانبی ندارد و بسیار لطیف و خوش‌خوراک است. مصرف آن برای کودکان می‌تواند به‌صورت کرم روی نان در صبحانه باشد و این گونه مصرف، کودک را برای مصرف ترغیب می‌نماید و کودکان با مصرف آن در روزهای اولیه به اشتها افتاده و از حافظه بهتری برخوردار خواهند شد.
اشتهاآوری آن در کهن‌سالان نیز در روزهای اول علاوه بر ازدیاد حافظه در آنان بسیار مشهود است. با مصرف حدود 3 تا 5 روز اثرات این فرآورده روی بدن احساس می‌شود.
لازم به ذکر است مصرف رویال ژله همراه با عسل، نقش به‌سزایی در سلول‌سازی مغز دارد.

 

بیماری‌هایی که با خواص درمانی رویال ژله بهبود می‌یابند عبارتند از: مشکلات حنجره، کمک به ریه، تقویت قوای جنسی در مردان و زنان، تنظیم فشار خون، زخم معده، مشکلات قلب و عروق، ضعف چشم، عفونت‌های رحمی و تناسلی، کمبود املاح معدنی و تراکم استخوانی، میگرن و سینوزیت، دیابت(مرض قند)، مشکلات کبدی، یرقان، سلول‌سازی مغز و استخوان، تنگی نفس، نفخ معده، ‌ضعف عمومی بدن، اعصاب، سم‌زدایی از بدن، رماتیسم قلبی و مفصلی، زخم‌های سوختگی کهنه، میخچه و دمل، ام‌اس، بیماری‌های پوستی عمیق، صدفیه، اگزما، زخم‌های رحم و آلت تناسلی، بواسیر، تقویت حافظه. مصرف رویال ژله موجب نشاط و طول عمر نیز خواهد ‌شد.

حکیم D

دسته بندی: عصاره گیری گیاهان با عسل

محصولی بسیار عالی که از مخلوط 100 حجم عسل + حدود 5 حجم بره موم و موم به‌دست می‌آید. این محصول برای فشار خون بالا خصوصاً ناشی از مشکلات گوارشی دارویی معجزه‌گر است همچنین برای باز کردن رگ‌های قلبی همراه با عسل زرشک و عسل کردستان در سه نوبت هر کدام یک نوبت به مقدار یک قاشق غذاخوری و نیز برای از بین بردن انگل‌های شناخته و یا ناشناخته بدن در معده و روده و اثناعشر و همچنین از بین بردن هلکتر و باکتری معده و عفونت‌های مزمن و سرطانی معده و نیز عفونت‌های ریوی و گلو و غیره در بدن که مخلوط آن با 5٪ رویال ژله برای از بین بردن عفونت زنانگی به‌صورت مصرف داخلی با دستگاه آپلی‌کاتور بسیار مناسب است. در این زمان، محل را با نوار بهداشتی آغشته به یک قاشق غذاخوری عسل اورگانیک کردستان بپوشانید.

با انجام این عمل در موقع پاکی در هفت شب در رفع عفونت‌های رحمی به بانوان کمک خواهد نمود. البته می‌توانید با گذاشتن بالشی زیر باسن خود از برگشت مواد به بیرون مطمئن شوید. شاید در بعضی موارد تکرار آن لازم باشد. در صورت بروز سوزش کم مشکلی نیست لیکن گاهاً بعضی به بره موم حساسیت نشان می‌دهند که با مصرف عسل زرشک از بین خواهد رفت و گاهاً حساسیت بسیار شدید است که نمی‌توانند از این فرآورده استفاده نمایند. این‌چنین افراد از حکیم G فقط و یا از عسل کردستان استفاده کنند.


گاهاً مصرف آن در برخی از افراد خواب‌آلودگی و شاید درد کلیه پیش می‌آورد که باید از مصرف آن کاسته و یا متوقف گردد.
برای مشکلات گوارشی و غیره مصرف خوراکی حکیم D به‌صورت آرام آرام مشکلی ندارد و برای افرادی که مصرف حکیم D مشکل است، یک قاشق غذاخوری آن را در دو وعده صبح یک قاشق مرباخوری و شب یک قاشق مرباخوری همراه با عسل کردستان مناسب است که در روزهای اولیه مصرف، اثرات شفابخشی دیده خواهد شد.

حکیم E

دسته بندی: عصاره گیری گیاهان با عسل

محصولی از ترکیب گرده گل زنبور عسل و عصاره نری گرده نخل خرما با عسل که از 100 حجم عسل + 20 حجم گرده گل به‌طریقه عصاره‌گیری این محصول به‌دست می‌آید.


مصرف آن همراه با حکیم C و عسل نخل هر کدام در یک وعده صبح و ظهر و شب برای ناباروری مردان و مصرف آن با عسل نخل صبح و شب هر کدام یک وعده یک قاشق غذاخوری برای زود انزالی در مردان و پروستات و مصرف صبح یک قاشق غذاخوری و شب یک قاشق غذاخوری همراه با یک قاشق غذاخوری عسل کردستان برای کم‌خونی و کم‌اشتهایی بسیار مناسب است.

این محصول در صورت تمایل کودک و کهنسالان به مصرفش محصولی بسیار عالی برای تقویت بدن و رفع کم‌خونی آنان خواهد بود و در رفع شب‌ادراری به آنان کمک شایانی خواهد نمود.
این محصول هیچ‌گونه عوارض جانبی نداشته لیکن وجود گرده گل برای کسانی که حساسیت بهاری دارند، گاهاً مشکل‌ساز است لذا مصرف کم آن در فواصل روز آرام آرام به‌طوری‌که بدن به آن عادت نماید، بسیار مفید است.
مصرف حکیم E حدود 5 الی 15 روز طول می‌کشد تا شخص تأثیرات آن را روی بدنش حس نماید.

حکیم C

دسته بندی: عصاره گیری گیاهان با عسل

محصولی بسیار عالی که از مخلوط حدود 100 حجم عسل + 20 حجم گرده گل + 7 حجم رویال ژله + 5/2 حجم بره موم و موم به طریقه عصاره‌گیری به‌دست می‌آید.


وجود کل فرآورده‌های زنبور عسل در این محصول به‌گونه‌ای تنظیم گشته که یک کلنی زنبور عسل در فصل بهار حدوداً از همین حجم فرآورده‌ها با درصدهای بالا را دارا است.
مصرف این فرآورده برای روماتیسم مفصلی آرتروز پا و کمر و غیره همچنین ناباروری به همراه حکیم E و عسل نخل برای مردان از هر کدام یک قاشق غذاخوری و هر کدام در یک وعده و نیز برای زنان به همراه حکیم E و عسل سنجد با مصرفی شبیه ناباروری مردان بسیار مؤثر است.

و برای سردرد و میگرن، کم‌خونی شدید، کم‌اشتهایی، اعصاب، مشکلات عفونی بدن و به‌هم ریختگی هورمون در مردان همراه با عسل نخل و در زنان همراه با عسل سنجد صبح و شب یک قاشق غذاخوری قوای جنسی و حافظه، قلب و عروق، چاقی و لاغری، پروستات، کلیه، مثانه، تقویت و کلیه بیماری‌ها صبح یک قاشق غذاخوری و یا به همراه آن شب نیز یک قاشق غذاخوری لازم است.
به‌طورکلی این فرآورده از چهار محصول اصلی زنبور عسل تشکیل شده و این فرآورده‌ها در راستای هم به بدن هر کدام جداگانه کمک خواهند نمود.
این محصول هیچ‌گونه عوارض جانبی نداشته لیکن قوی بودن و وجود گرده گل برای کسانی که بسیار ضعیفند و یا حساسیت بهاری دارند، شاید باعث مشکل شود لذا مصرف کم آن در فواصل روز آرام آرام به‌طوری‌که بدن به آن عادت نماید، بسیار مفید است.

شامپو عسل کتیرا

دسته بندی: عصاره گیری گیاهان با عسل

از مخلوط یک حجم عسل همراه با یک حجم عصاره کتیرای 20٪ با آب با غلظت بسیار بالا و تا حدی که صمغ کتیرا به‌صورت مایعی غلیظ شود، با یک‌هفتم حجم روغن سیاه‌دانه.
عصاره شامپو عسل کتیرا با 14٪ رطوبت به‌صورت ژل سفت غیر قابل فساد و دو فازه شدن به‌دست می‌آید.
در تقویت پیاز مو و عدم ریزش آن معجزه می‌کند و در ضمن از عسل و کتیرا و روغن سیاه‌دانه، محلولی به‌دست می‌آید که مانند صابون و مواد شستشوی دیگر عمل خواهد نمود. این محلول با چربی‌ها و جرم‌های اضافی روی پوست و مو حل شده و با شستشو از پوست و مو جدا می‌شوند.
یک حجم شامپو عسل کتیرا را با 5 حجم آب ولرم مخلوط کرده و روی پوست سر به مدت 15 تا 20 دقیقه گذاشته (و چه بهتر که بیشتر بماند) و ماساژ دهید و یا اینکه مقداری از شامپو عسل کتیرا را بر روی پوست سر بمالید و شب تا صبح روی پوست نگه داشته و بشویید.


در این حالت نفوذ این ماده به داخل پوست سر باعث تقویت پیاز مو و عدم ریزش و یا شکست مو می‌گردد. هرچه بیشتر روی پوست سر بماند، بهتر عمل خواهد کرد.
می‌توانید قبل از استحمام شب تا صبح و یا پنج ساعت قبل از استحمام و یا وقت استحمام قبل از شستشوی کامل بدن آن را بدون مرطوب نمودن و یا با مقداری آب مخلوط کرده روی پوست سر گذاشته و مقداری مالش بدهید و بعد از مدتی بشویید.
مصرف روزانه و یا یک روز در میان و یا 2 روز در هفته حداقل برای بهبودی توصیه می‌شود. در ضمن باید بدانید شامپو عسل کتیرا به‌علت داشتن ماده کتیرا و چسبندگی عسل به مواد زائد خودش باعث شستشوی پوست سر و مو می‌گردد و درصورتی‌که از شامپوهای دیگر بخواهید استفاده نمایید، شامپوهای دیگر را از نوع شامپوهای ضعیف مانند شامپوهای بچه‌ای انتخاب کنید که از مواد شیمیایی کمتری برخوردارند و از آن پس از استفاده از شامپو عسل مصرف نمایید، بهتر است آن را با محلول شامپو عسل همراه با آب حل و به‌عنوان یک شامپوی جدید پس از مصرفِ شامپو عسل، مصرف نمایید. البته بدیهی است این محلول نمی‌تواند بیش از یکی دو روز عمر داشته باشد و سریعاً فاسد می‌شود لذا به‌مقدار مصرف این محلول را آماده و استفاده نمایید.
باید توجه داشت که مصرف شامپوهای شیمیایی باعث نازکی مو، بور بور شدن آن و تضعیف پیاز مو و مشکلات پوستی خاص خواهد شد که مصرف شامپو عسل در یک دوره یک ماهه حداقل تمامی عوارض این شامپوهای شیمیایی را از بین می‌برد. با وجود اگزمای پوستی در سر و یا مشکلات پوستی دیگر باید شامپو عسل بدون ترکیب با آب و یا هر چیز دیگری روی سر گذاشته و به مدت طولانی مانند پماد التیام تعویض پانسمان شود. البته شستشو هر 2 الی 3 روز یک بار با آب سرم یا آب نمک مشکلی ندارد.
با مصرف شامپو عسل و مصرف خوراکی حکیم C برای تقویت هرچه بهتر بدن با وجود ویتامین‌های گروه B فراوان در آن و رفع مشکلات عصبی بدن بسیار مناسب است. صبح یک قاشق غذاخوری پر، شب یک قاشق غذاخوری با معده خالی مصرف شود.
برای کسانی که حساسیت بهاری دارند می‌توانند به‌جای حکیم C از حکیم G مصرف نمایند. صبح 1 قاشق غذاخوری، شب 1 قاشق غذاخوری با معده خالی. باید توجه داشت که تمامی مشکلات ریزش مو از ضعف پیاز و یا مصرف شامپوهای شیمیایی نیست. گاهاً اگزمای پوستی روی سر و شاید مشکلات عصبی باعث ریزش مو خواهد شد لذا مصرف حکیم C و حکیم G همراه با مصرف شامپو عسل کتیرا الزامی است و برای اگزمای پوستی‌ای که رطوبت آن را تشدید نمی‌نماید می‌توانید از کرم جوانه گندم با گذاشتن آن شب تا صبح روی پوست سر و شستشوی موی سر با شامپو عسل و مصرف حکیم C و حکیم G بهبودی هرچه سریع‌تر را ایجاد نمایید.

عسل شقایق

دسته بندی: عصاره گیری گیاهان با عسل

1 حجم عسل همراه 1 حجم آب گیاه شقایق به‌طریقه عصاره‌گیری حدود 4/1 حجم عسل شقایق خواهد داد


این گیاه از خانواده خشخاش می‌باشد با این تفاوت که با مصرف آن انسان معتاد نخواهند شد و همانند گیاه خشخاش بسیار تسکین‌بخش است.
برای روماتیسم مفصلی مصرفش با عسل کردستان توصیه می‌شود که دقیقاً در بعضی از افراد جای کریتوزون و قرص‌های بسیار قوی مسکن را خواهد گرفت. صبح یک قاشق غذاخوری عسل کردستان همراه با یک قاشق مرباخوری عسل شقایق و شب مانند صبح.
برای آلرژی و حساسیت‌های پوستی قوی و همچنین دردهای ماهیانه خانم‌ها، بی‌خوابی و مشکلات عصبی شدید و دردهای ناشی از عمل جراحی و غیره صبح یک قاشق مرباخوری ناشتا و شب یک قاشق مرباخوری ناشتا مناسب است.


مصرف این عسل هیچ‌گونه عوارض جانبی نداشته و برای رفع اعتیاد از مواد مخدر می‌تواند مسکن دردهای بسیار قوی معتادین در حال ترک باشد که در این حالت مصرف حکیم C یک قاشق غذاخوری از هر کدام و شب مانند صبح و مصرف عسل شقایق در هنگام درد و نیز بین روز از یک قاشق مرباخوری تا سه قاشق غذاخوری لازم است.


به‌طور کلی مصرف عسل شقایق به‌جای مسکن‌ها و حتی مواد مخدر به‌گونه‌ای باید باشد که آرام آرام طی مرور زمان عسل شقایق جای مسکن‌ها را گرفته و بعد از آن از مصرف عسل شقایق آرام آرام کاسته شود و جای آن از عسل‌های کردستان و حکیم C استفاده شود و این روش برای رسیدن به یک تعادل اکوسیستمی بدن با محیط خارجی بسیار مناسب است تا انسان از آلودگی اعتیاد به مواد مخدر و یا مسکن‌های شیمیایی رهایی یابد.
تلخی این عسل به‌علت وجود گیاه شقایق در آن است و مصرف آن برای غیر معتادین بیش از یک قاشق مرباخوری هر وعده و آن هم در دو الی سه وعده در روز جایز نیست مگر در حالت‌های استثنائی زیرا که هرچه انسان از مسکن‌ها دوری نماید و کمتر مصرف نماید و بدن به آنها عادت ننماید، بهتر است.

عسل سبزینه

دسته بندی: عصاره گیری گیاهان با عسل

برای کاهش قند خون طی یک سال تلاش از مخلوط عصاره گیاه گزنه کوهی در کوه‌های مرتفع 2800 متری مابین قم و کاشان همراه با عسل، عسل گزنه به‌دست آوردیم. پس از آزمایش روی 200 نفر دریافتیم که عصاره گزنه بر روی 50٪ افراد می‌تواند کاهش‌دهنده قند خون باشد لیکن در 50٪ الباقی هیچ گونه تأثیری یافت نشد.
لذا با توجه به تولید عسل سیر در اوایل کار که از تأثیری مشابه با عسل گزنه برخوردار بود، به فکر دارویی افتادیم که برای تمامی افراد دیابتی تأثیر داشته باشد.

با عصاره‌گیری پوست سبز گردو و هم‌اکنون از خود گردوی خام و کوچک 50٪ با 50٪ عسل سدر با فروکتوز بالا در دمای 37 درجه به پایین در مدت زمان 30 روز عصاره‌ای به نام عسل سبزینه به‌دست آوردیم.
طی آزمایشاتی که روی 500 نفر تاکنون انجام شده، در دیابت کودکان هیچ گونه تأثیری یافت نشده؛ در دیابت غیر کودکان که از انسولین استفاده می‌نمایند و همچنین از قرص‌های کاهش‌دهنده قند و یا تنظیم‌کننده قند استفاده می‌کنند، به سه گونه تأثیر معجزه‌آسا دیده شده است.
در تمامی افراد از عوارض قند خون می‌کاهد و در بعضی از افراد همراه با مصرف قرص‌ها قند خون را نیز بیشتر کاهش خواهد داد و در بعضی از افراد با کنار گذاشتن قرص‌های کاهش‌دهنده قند می‌توانند عسل سبزینه را جای‌گزین نمایند و در افرادی که انسولین مصرف می‌کنند، کاهش مقدار مصرف انسولین در این افراد بسیار محسوس است.


طریقه مصرف عسل سبزینه بدین صورت است که در ابتدا یک قاشق چای‌خوری نیم ساعت قبل از صبحانه مصرف می‌نمایید و مقدار تأثیرگذاری آن را برای کاهش مصرف قرص‌ها و یا انسولین در نظر گرفته و از مصرف قرص‌ها و انسولین می‌کاهید و درصورتی‌که تأثیر مناسبی را دریافتید، مصرف یک قاشق چای‌خوری آن را در آخر شب نیز اضافه بر صبح امتحان می‌کنید.

عسل نخل خرما

دسته بندی: عصاره گیری گیاهان با عسل

1 حجم عسل همراه 1 حجم آب نری همراه با گرده تازه نخل خرما و یا همراه با مادگی نخل خرما. به‌طریقه عصاره‌گیری 4/1 حجم عسل نخل خرما خواهد داد.


این عسل برای ازدیاد عدد اسپرم در مردان، نفوذپذیری بیشتر در تخمک و عدم مرگ و میر و مشکلاتی دیگر در ترکیب اسپرم با تخمک که در معالجه ناباروری در مردان استفاده می‌شود و همچنین برای دیر انزالی و شُلی کمر و ضعف قوای جنسی بسیار مناسب است.

آزمایشات نشان می‌دهد که مصرف 40 روزه این عسل همراه با حکیم C و حکیم E صبح و ظهر و شب هر کدام یک قاشق غذاخوری مشکلات ناباروری در مردان را 50 تا 70 درصد برطرف می‌کند لیکن این فرآورده‌ها در حرکت اسپرم تأثیرگذاری بسیار کمی دارند.
عسل نخل خرما برای تورم پروستات نیز بسیار مناسب است. مصرف این عسل به تکرار هیچ‌گونه عوارض جانبی نخواهد داشت. درصورتی‌که گرمی زیاد آن به فرد آسیب رساند، از عسل زرشک 10 دقیقه بعد از آن استفاده نماید و کسانی که مشکل حساسیت بهاری دارند، باید در مصرف عسل نخل خرما دقت کنند زیرا که گرده نخل خرمای موجود در عسل خرما شاید برای ایشان ایجاد حساسیت نماید.

عسل لیموترش

دسته بندی: عصاره گیری گیاهان با عسل

1 حجم عسل همراه 1 حجم آب لیموترش تازه به‌طریقه عصاره‌گیری 3/1 حجم عسل لیموترش خواهد داد.

لیموترش به همراه پوست آن، آبگیری شده و کمتر از 3 دقیقه وارد عسل خواهند شد تا ویتامین C موجود در پوست و تازگی خود لیموترش از بین نرود. مزه لیموترش تازه را در این عسل حس خواهید نمود. این عسل برای تأمین ویتامین C بدن و جذب بهتر غذا در معده استفاده می‌شود.
عسل لیموترش خواب فرد را کم کرده و نشاط خاصی در بدن می‌آفریند و برای دانش‌آموزان و دانشجویان بسیار مفید است زیرا از سنگینی غذا در معده می‌کاهد و شادابی خاصی را برای دانش‌آموزان می‌آورد. همچنین برای کودکان و کهنسالان بیمه‌ای است از برای سرماخوردگی زیرا عسل لیموترش با داشتن ویتامین C بسیار زیاد، مانع بیمار شدنشان می‌شود.


عسل لیموترش برای خانم‌های حامله سِرُمی خوراکی است که بعضاً در حالت تهوع هیچ چیز نمی‌توانند مصرف کنند. مصرف این عسل برای خانم‌های حامله در حالت تهوع علاوه بر جلوگیری از حالت تهوع، سرم خوراکی مناسبی است که برای برگشت به حالت اولیه تا 48 ساعت زن می‌تواند از آن بدون مصرف غذاهای دیگر به‌راحتی زندگی نماید. همچنین برای افراد عادی در حالت تهوع بسیار مفید است. در رانندگی مصرف شربت عسل لیمو بسیار مفید و باعث نشاط و عدم خواب‌آلودگی راننده خواهد شد.

بهترین وقت مصرف:
صبح یک قاشق غذاخوری
شب یک قاشق غذاخوری
و شاید هنگامی که حالت تهوع دارید، می‌توانید 10، 15 قاشق غذاخوری در روز مصرف کنید و آن را جایگزین غذاهای روزانه‌ای که نمی‌توانید در حالت تهوع مصرف نمایید کنید.
و شاید برای جلوگیری از خواب‌آلودگی موقع لزوم مصرف شود.
از عوارض جانبی مصرف عسل لیمو که گاهاً برای کسانی که مشکل معده دارند به‌وجود می‌آید، درد خفیفی در ناحیه معده است که با مصرف عسل زنجبیل 10 دقیقه بعد از آن رفع خواهد شد.

عسل آناناس

دسته بندی: عصاره گیری گیاهان با عسل

1 حجم عسل همراه 1 حجم آب آناناس تازه به‌طریقه عصاره‌گیری 2/1 حجم عسل آناناس خواهد داد.


این عسل برای جوش خوردن استخوان‌های شکسته و سرعت ترمیم زخم‌ها و سوختگی‌ها و همچنین بهبودی زودتر در عمل‌های جراحی، عسل آناناس یک سرم خوراکی مطبوعی است که بیشتر هنگامی صورت می‌گیرد که فرد بیمار در بستر بیماری قدرت حرکت ندارد و بسیار ضعیف شده است.
شربت سه قاشق عسل آناناس همراه با یک لیوان آب، یک آب‌میوه طبیعی تازه را تشکیل می‌دهد.
طریقه مصرف برای مشکلات بالا:
صبح یک قاشق غذاخوری پر ناشتا
شب یک قاشق غذاخوری پر ناشتا
مصرف آن هیچ‌گونه عوارض جانبی نداشته بلکه به‌عنوان یک سرم خوراکی مصرف 2 تا 5 قاشق غذاخوری در هنگام بستری ظرف 20 دقیقه وارد خون شده و عمل خود را در ده روز اول به‌صورت چشمگیری نشان خواهد داد.

عسل سنجد

دسته بندی: عصاره گیری گیاهان با عسل

گل‌های تازه سنجد را از شاخ و برگ جدا کرده و داخل عسل می‌خوابانیم. رطوبت عسل از 14٪ به 19٪ می‌رسد و رطوبت با درجه حرارت 25 درجه سانتی‌گراد به 14٪ برگشت داده خواهد شد. این عمل چندین بار تکرار می‌شود تا مقدار زیادی از این گل‌های تازه‌بهاری سنجد داخل عسل عصاره‌گیری گردد.
مخلوط یک حجم گل سنجد با یک حجم عسل به‌طریقه عصاره‌گیری 1/1 حجم عسل سنجد می‌دهد.
اسانس و بوی خاص سنجد بسیار فرار است و باید دمای تبخیرکننده رطوبت از 25 درجه بالاتر نرود.

عسل سنجد برای تنظیم هورمون اسروژن زنان بسیار مفید است. عدم نظم هورمون زنانگی در بدن خانم‌ها باعث مشکلاتی همچون درد در هنگام عادت ماهیانه، درد در قسمت جلو و یا پشت سر، میگرن، کم‌خوابی و شاید حالت‌هایی که یک نفر که کم‌خونی دارد را ایجاد می‌کند و گاهاً باعث توقف دوره ماهیانه خانم‌ها می‌شود و خلاصه شاید کاهش هورمون زنانگی و افزایش هورمون مردانگی در یک زن مشکلاتی همچون موی زائد در صورت (ریش و سبیل) و تغییر صدا را ایجاد نماید.


آزمایش روی 100 نفر از خانم‌ها نشان داده که در بیشتر آنها مشکلات میگرن و توقف عادت ماهیانه برطرف شده است و در بعضی از موارد، تنظیم هورمون به حالتی شگفت‌انگیز انجام شده که موهای زائد در صورت و حتی صدای مردانه در زن کاملاً از بین رفته است. مصرف یک تا دو قاشق غذاخوری پر در روز به‌صورت مکیدن عسل سنجد همراه با مصرف عسل سه ستاره کردستان بسیار مفید است. این عسل همراه با بزاق دهان از راه دهان و مری و شاید معده ظرف 20 دقیقه وارد خون شده و عملکرد خود را در چند روز اول نشان خواهد داد. مصرف گرده گل همراه با فرآورده‌های بالا در مواردی لازم است.
به وضوح مشاهده شده که مصرف عسل سنجد در 20 الی 40 روز مداوم توانسته حتّی عفونت‌های زنانگی را از بین ببرد.

عسل زنجبیل

دسته بندی: عصاره گیری گیاهان با عسل

1 حجم عسل همراه 1 حجم آب زنجبیل تازه به‌طریقه عصاره‌گیری حدود 2/1 حجم عسل زنجبیل به‌دست می‌آید.


عسل زنجبیل همانند آنتی‌بیوتیک‌ها عمل کرده و عفونت بدن را خشک می‌کند. دارای طبعی گرم و خشک است و چرک گلو و لوزه را سریعاً از بین می‌برد. گاهاً مشاهده شده بدن نسبت به آنتی‌بیوتیک‌های شیمیایی واکنش از خود نشان نمی‌دهد که در این صورت عسل زنجبیل نوعی آنتی‌بیوتیک خاصی دارد که می‌تواند جایگزین آنها گردد. همان‌گونه که می‌دانید کلیه آنتی‌بیوتیک‌ها دارای طبیعت نسبتاً گرمی هستند که با مصرف عسل زرشک 5 الی 10 دقیقه بعد از عسل زنجبیل می‌توانید از گرمی عسل زنجبیل کاست و آن را همیشه بدون اینکه از گرمی آن اذیت شوید، مصرف نمایید.

این عسل برای نفخ معده همچون قرص‌های رانیتیدین و آمپرازول و دیگر داروهای نفخ معده عمل می‌نماید و اسید معده مترشحه را فروکش و با مصرف به‌موقع و طولانی‌مدت کم خواهد نمود.
این نوع عسل هیچ‌گونه عوارض جانبی نخواهد داشت و ظرف 20 دقیقه در خون عمل می‌کند. مصرف عسل زنجبیل همراه با عسل زرشک بسیار مناسب است و برای کسانی که مصرف گرمی پشت سر هم آنها را آزار می‌دهد، باید از مقدار کمی عسل زرشک همراه آن مصرف نمایند.
لازم به ذکر است که مقدار مصرف عسل زنجبیل برای چرک گلو هر 6 تا 8 ساعت یک بار یک قاشق مرباخوری به صورت مکیدن و برای مشکلات نفخ معده، صبح ناشتا یک قاشق مرباخوری و شب ناشتا یک قاشق مرباخوری و درصورتی‌که در طول روز در ساعت معینی معده نفخ می‌کند، 10 دقیقه قبل و یا بعد از غذا و یا هنگام نفخ بنا به دردی که هر شخص در موقع خاصی حس می‌نماید یک قاشق مرباخوری مصرف شود.
توضیح آنکه برای نفخ معده عسل زنجبیل حکم پایین‌آورنده و گاهاً ازبین‌برنده اسید معده را دارد، در مواردی که علاج کامل صورت نگیرد باید برای علاج کامل نفخ معده از حکیم D، عسل کردستان و همراه با مقداری عسل زنجبیل استفاده نمود و یک دوره شش ماهه طبق دستوری که در بخش گوارش داده شده، عمل شود.

عسل زرشک

دسته بندی: عصاره گیری گیاهان با عسل

1 حجم عسل همراه 1 حجم آب زرشک سیاه تازه
به‌طریقه عصاره‌گیری حدود 3/1 حجم عسل زرشک به‌دست می‌آید.
عسل زرشک دارای طبعی سرد و مرطوب برای مشکلات کبدی اعم از چربی کبد یا ترشح آنزیم کبدی غیرطبیعی و یا عدم کارکرد منظم آن و برای پایین آوردن فشار خون ناشی از مشکلات کبدی مناسب است. درضمن برای رفع و جلوگیری از آفت دهان و حساسیت و آلرژی پوستی ناشی از مشکلات کبدی توصیه می‌شود. عسل زرشک در تصفیه خون و رفع چربی خون به ما کمک می‌نماید.
برای کسانی که صفرایشان خوب کار نمی‌کند و یا اینکه صفرای خودشان را کاملاً برداشته‌اند، بسیار مفید است.

 مصرف یک قاشق غذاخوری پر صبح ناشتا و شب ناشتا برای رهایی از مشکلات گفته شده، الزامی است و مصرف کرم جوانه گندم برای مشکلات پوستی همراه با مصرف عسل زرشک روزانه 2 تا 3 ساعت روی پوست، لازم است.
در یک آزمایش 40 روزه نشان می‌دهد که چربی دور کبد و ترشح آنزیم کبدی نسبت به روز اول از بین رفته و یا بسیار کم شده و در حساسیت‌ها و آلرژی‌ها مصرف عسل زرشک 10 روزه با یک پرهیز غذایی، تغییرات محسوسی را فرد حس خواهد نمود. درضمن در مصرف طولانی عسل زرشک، فشار خون نامنظم شخص نظم خواهد گرفت و بیشتر عسل زرشک فشار برگشت به قلب را تنظیم خواهد نمود و در صورت بالا بودن، آن را پایین می‌آورد و مشکلات ناشی از مصرف داروهایی که کبد را تحریک و یا کم‌کار می‌سازد نیز با مصرف عسل زرشک مرتفع خواهد شد.
در حساسیت‌های پوستی و آفت دهان، گذاشتن عسل زرشک روی موضع 20 دقیقه یک بار در اولین روز و یک ساعت یک بار در روز دوم و سه ساعت یک بار در روزهای بعدی، بهترین معالجه برای این مشکل است و باید مصرف عسل زرشک به‌صورت خوراکی همراه با مالیدن فراموش نشود.
مصرف عسل زرشک بعد از عسل زنجبیل برای کم کردن گرمی عسل زنجبیل بسیار مناسب است و همچنین توصیه می‌شود که برای مصرف عسل زنجبیل از عسل زرشک بعد از مصرف آن استفاده شود.
این عسل هیچ‌گونه عوارض جانبی نداشته و کسانی که از فشار خون پایینی برخوردارند باید در مصرف آن دقت کرده و در صورت افت شدید فشار خون، مصرف آن را تنظیم نمایند و از آن کمتر مصرف کنند و یا آنکه آن را همراه با عسل زنجبیل میل نمایند.

عسل سدر (کُنار)

دسته بندی: عصاره گیری گیاهان با عسل

عسل اورگانیک درخت سدر یا کُنار مناطق گرمسیری کشور
این درخت در سال دو بار گل‌دهی دارد و در کوهستان‌های گرم و خشک تا دمای 55 درجه به زندگی خود ادامه می‌دهد. گل‌دهی پاییزی این درخت بیشتر است و دارای شهد بسیار لطیفی است که زنبوران عسل در مهرماه هر سال از آن استفاده نموده و آنها را در کندوی زنبور عسل جمع‌آوری می‌نمایند و ما با سانتریفوژ کردن عسل‌های موجود در موم آن را به‌صورت کف سفیدی می‌بینیم که رفته رفته پس از چند هفته در گرمای طبیعی رنگ عسل به رنگ ارغوانی خواهد رسید. رنگ عسل سدر ذخیره شده هر ساله پررنگ‌تر خواهد شد تا حدی که آن را با قرمز بسیار تیره مایل به سیاه پس از 3 سال خواهید دید.

 این عسل تا چهار سال و یا حتّی بیشتر در دماهای مختلف مناطق سردسیری رس نخواهد نمود و در صورت رس کردن، پس از چهار سال و یا بیشتر حالت نیمه رس خواهد داشت و مانند روغن حیوانی به حالت نیمه‌جامد درخواهد آمد و به سرعت با دمای اندکی ذوب می‌شود.
طرز تهیه عسل سدر اورگانیک بدین گونه است که با تخلیه شهدهای زنبور عسل کردستان به‌طور کامل و دادن عصاره آویشن به زنبورستان برای بیماری کنه واروا، کندوهای زنبور عسل در محل استقرار می‌یابند و فقط و فقط از شهد گل‌های درخت کنار تغذیه می‌نماید.


عسل تولید شده با رطوبتی کم و طبیعتی خنک که دارای کالری کم و قند فروکتوز بیشتر نسبت به عسل‌های دیگر است و در ضمن هنگام گل‌دهی این درخت هیچ‌گونه گیاهی گل‌دهی ندارد لذا این عسل علاوه بر اورگانیک بودنش در تولید، در وجود یک گل تک‌محصولی درخت سدرنیز اورگانیک است.
عسل استخراج شده، بهترین عسل برای مصرف کودکان زیر یک سال، همچنین مادران شیرده و مادران حامله می‌باشد زیرا که این عسل برای زردی خردسالان تازه متولد شده و حساسیت و آلرژی و قلب بسیار مفید است و برای هضم در معده دارای قند فروکتوز بیشتری است لذا برای بیماران دیابتی می‌توان یک تا دو قاشق غذاخوری آن را در روز به‌تنهایی توصیه نمود.


دو نوع عسل مذکور به نام‌های
عسل سه ستاره کردستان اورگانیک
و عسل سه ستاره سدر اورگانیک
از مناطق سردسیری و گرمسیری کشور تهیه و برای بیماران توصیه می‌شود.

عسل کردستان

دسته بندی: عصاره گیری گیاهان با عسل

عسل اورگانیک مناطق کوهستان‌های سردسیر به‌نام عسل اورگانیک کردستان


قبل از آوردن زنبور عسل به این منطقه، آن را کاملاً از خوراک‌های زمستانی خالی کرده و برای داروی کنه‌واروا از عصاره آویشن استفاده می‌نماییم و زنبور را از زنبورستان‌هایی که در شمال ایران و باغات مرکبات قرار دارند، انتخاب می‌نماییم. درضمن عسل مرکبات موجود در هر کلنی را به اندازه لازم برای وقت اردیبهشت و تخم‌گذاری زنبورستان‌های کردستان قرار می‌دهیم تا تمامی محصول مرکبات در این فصل مصرف شود و یا اینکه تغذیه با عسل‌های کوهستانی سالم با ساکاروز زیر 4٪ را برای زنبورستان‌های خالی از خوراک قرار می‌دهیم زیرا در این فصل زنبور عسل برای تولید مثل احتیاج بسیار زیادی به غذا دارد. هم‌اکنون از کلنی‌های موجود در جنگل‌های شمال ایران استفاده می‌شود که در اولین فصل سال (تخم‌ریزی) می‌توانند عسل‌های منطقه را نیز جمع‌آوری نموده و مورد استفاده قرار دهند. پس از گذراندن ماه اول بهار و اوایل اردیبهشت به منطقه کردستان در بالای منطقه‌ای که در 5 کیلومتر اطراف دایره‌ای آن هیچ‌گونه کاشت دستی صورت نگرفته، زنبور عسل استقرار می‌یابد.

لازم به ذکر است آوردن گرده‌های این منطقه در فصل اردیبهشت و خرداد برای ایجاد آنزیم خاص در معده زنبور عسل بسیار مهم است. وجود گل‌های شقایق با عمر و فراوانی بسیار زیاد و گل‌های وحشی منطقه سردسیری، شهدی معجزه‌گر به ما خواهد داد.
درضمن اگر استقرار زنبور عسل به نحوی باشد که مقداری از جنگل‌های کردستان را نیز دربر گیرد، باعث متنوع شدن مصرف زنبورستان می‌گردد.
بهترین حالت مصرف این عسل برای درمان، صبح یک قاشق غذاخوری ناشتا و شب یک قاشق غذاخوری ناشتا با معده خالی است.
این عسل به رنگ زرد مایل به قرمز و بعضی از سالها قرمز روشن است که پس از گذشت شش ماه در شرایط آب و هوایی عادی رُس خواهد نمود که رس آن دارای نرمی و لطافت خاصی است و شبیه روغن حیوانی می‌باشد. مصرف رس‌کرده آن برای مشکلات کلیوی و گوارشی مفیدتر است.
عسل تولید شده برای روماتیسم مفصلی، قلب و عروق، کم‌خونی، کلیه، مثانه، میگرن، اعصاب، مشکلات گوارشی، مشکلات عفونی بدن، زخم‌های داخلی گوارشی تا بواسیر و حتی زخم‌ها و سوختگی‌ها و لاغری و چاقی، اسهال و یبوست، دیابت و قوای جنسی، به‌طور کلی برای تمامی بیماری‌های انسان به‌دلیل دارا بودن انواع مختلف شیره گیاهان دارویی کوهستانی و جنگلی، درمانی معجزه‌بخش و شفا است. این عسل را می‌توان به‌جای آسپرین برای رقیق کردن خون، 2 تا 4 قاشق غذاخوری پر در روز مصرف نمود.

عصاره‌گیری گیاهان با عسل

دسته بندی: عصاره گیری گیاهان با عسل

عسل غیر قابل فساد، ضد میکروب و دارای گلوکز و فروکتوز ساده از دهان، مری، معده و روده‌ها همراه با عصاره گیاهان ظرف 20 دقیقه سریعاً جذب خون می‌شود. این داروی شفابخش معجزه‌آسای الهی بدون عوارض جانبی برای درمان به‌کار می‌رود.


نتیجه 20 سال فعالیت مستمر در عصاره‌گیری، دو نوع عسل اورگانیک از دو گونه آب و هوای مختلف گرمسیری و سردسیری همراه با هشت نوع فرآورده معجزه‌گری است که برای هر کدام حدود دو سال و یا بیشتر تحقیق و آزمایشات بالینی انجام گرفته و چهار محصول ترکیبی از چهار فرآورده اصلی زنبور عسل و همچنین چهار نوع پماد التیام و شستشوی اورگانیک تطهیر 3ـ2ـ1 و التیام و التهاب مفاصل برای درمان زخم و سوختگی و یک نوع قطره عسل که جمعاً 20 نوع محصول برای شفای بیشتر امراض در نظر گرفته شده و طرز تهیه آن برای درمان، به شرح زیر است:

پل های ارتباطی

دفتر مرکزی قم: بلوار امین - بین کوچه 11 و 13

تلفن: 02532930344 - 09127553030

  • دانشنامه شفاسنتر
  • فروشگاه عسل حکیم
  • جامعة علوم القرآن