درمان به روش عصاره‌گیری گیاهان دارویی با عسل

دسته بندی: عصاره گیری گیاهان با عسل

درمان در دنیای امروزی به سه گونه است.
1. درمان با داروهای متداول به‌صورت قرص، کپسول، سرنگ و یا شیاف و یا ... که به سه گونه زیر به‌دست می‌آید:
الف: ماده مؤثر می‌تواند فقط ترکیبی شیمیایی باشد.
ب: ماده مؤثر عصاره گیاه است که با یک فرآیند شیمیایی از گیاه استخراج می‌شود.
ج: ماده مؤثر مخلوطی از فرآیند شیمیایی و عصاره گیاه است.
2. درمان با داروهای گیاهی که به‌صورت میوه، دانه، پوسته، ریشه، ساقه، صمغ و یا تخم گیاه و یا ... در حالت خشک شده و یا تر آن و یا عصاره گیاه خشک و یا تر به راه‌های تقطیر، جوشاندن و دم کردن به‌دست می‌آید.
3. درمان با عصاره گیاه به‌صورت مخلوط با عسل.
اگر بتوانیم ماده مؤثر درمانی را به‌طور طبیعی با وسیله‌ای که هیچ گونه عوارض جانبی نداشته باشد وارد بدن نماییم، از بهترین داروی معجزه‌گر استفاده نموده‌ایم.

ما در این روش از عسل داروی شفابخش وحیانی بدون عوارض جانبی می‌توانیم استفاده نماییم.
در دو حالت درمانی 1 و 2 باید توجه داشت که دارو می‌بایستی قبل یا بعد و یا همراه با غذا مصرف شود و در اینجا دارو همراه با 20٪ الی 30٪ عوارض جانبی در بدن برخوردار است.
لیکن در حالت سوم توجه به وقت مصرف دارو لازم نیست و خود دارو غذایی انرژی‌بخش و دارویی بی‌نظیر است که با نداشتن عوارض جانبی به تنهایی لزومی به مصرف آن در قبل و بعد و همراه با غذا نیست. بلکه مصرف آن به تنهایی و با معده خالی هیچ ضرری نداشته و از عوارض جانبی خبری نیست.

توضیح برای این روش برتر:
عصاره‌گیری گیاهان دارویی با عسل
روش جدیدی که آن را برای شما خوانندگان به‌طور مفصل با تمامی ریزه‌کاری‌های این پروسه تولیدی شرح می‌دهیم.

 


عصاره‌گیری گیاهان دارویی به سه صورت با عسل انجام می‌گیرد:
الف. عسل را با خود گیاه مخلوط می‌کنیم.
در این روش خواص درمانی ماده مؤثر کمتر است و جذب این ماده مؤثر به کندی انجام می‌گیرد.
ب: عسل را با آب گیاه ترکیب می‌کنیم. بدون رطوبت‌گیری.
در این روش ترکیب عسل با آب گیاه بدون رطوبت‌گیری: رطوبت در مدت 24 الی 48 ساعت باعث فساد دارو خواهد شد که لازم است دارو ظرف 48 ساعت مصرف شود و یا در دمای زیر صفر نگهداری شود. در این روش افزایش رطوبت عسل‌ها ما را از 20٪ عوارض جانبی مصون نخواهد داشت.
ج. عسل را با آب گیاه ترکیب می‌کنیم همراه با رطوبت‌گیری:


برای رطوبت‌گیری از دو روش زیر می توان استفاده نمود.
روش یک: دستگاه شبیه‌ساز زنبور عسل
روش دو: خود زنبور عسل
روش اول، دستگاه شبیه‌ساز زنبور عسل: این دستگاه می‌تواند رطوبت مخلوط آب گیاه و عسل را در دمای37 درجه سانتی‌گراد به پایین آرام آرام بگیرد در این روش آب گیاه با عسل توسط دستگاه مخلوط شده و در عمل رطوبت‌گیری مقداری از اسانس‌های اصلی و مفیدتر گیاه تبخیر می‌شود لیکن ماده مؤثر تا حدود 90٪ در عسل به‌جای خواهد ماند و می‌توان از 100 کیلو عسل و 100 کیلو آب گیاه، این ماده را به‌دست آورد.
روش دوم، خود زنبور عسل: با مخلوط کردن آب گیاه با عسل و اعطای آن به زنبور عسل عصاره‌گیری در دمای پایین 37 درجه سانتی‌گراد انجام می‌پذیرد در این روش: تبخیر اسانس‌های اصلی عسل بسیار کم است و حداکثر از 10٪ الی 100٪ آب گیاه و 100٪ عسل نسبت به نوع گیاه بهره‌برداری می‌شود و برای اضافه کردن آب گیاه به عسل، محدودیت خاصی به‌وجود می‌آید چون در این روش محلول را برای زنبور گذاشته و زنبور عسل پس از مصرف آن عسلی خاص به‌وجود می‌آورد، خوردن محلول توسط زنبور عسل با درصدهای مختلف در گیاهان مختلف جای تردید دارد.
در هر حال در این فرآیند زنبور عسل عسلی را همراه با آب گیاه که یک بار قبلاً با آنزیم‌های معده او درگیر شده، دوباره وارد معده خود نموده و با آنزیم‌های معده خودش درگیر می‌کند.


در این حالت عسل دوبله دیاستاز با عصاره 10٪ الی 100٪ گیاه را داریم.
باید توجه داشت در هر دو روش گرم کردن عسل بالاتر از 37 درجه و جوشاندن و گرم کردن گیاه بیش از حد نه‌تنها از خواص دارویی دارو کم خواهد نمود، بلکه شاید باعث عوارض جانبی و در نهایت ممکن است مضر نیز باشد.
بهتر است عسل را در دو روش بالا از نوع عسل‌های اورگانیک کوهستانی با خاصیت ضد باکتری و تنوع گیاهی بالایی استفاده نماییم.
عسل با حدود 14٪ رطوبت غیرقابل فساد است که در این حالت میکروب و یا باکتری ظرف 48 ساعت در عسل از بین خواهد رفت.
عسل جاذب الرطوبه است و برای بسیاری از بیماری‌ها این خاصیت کمک زیادی در بهبودی سریع بیماری خواهد نمود.
عسل دارای قندی ساده است که از دهان، مری و معده سریعاً جذب خون می‌شود. جذب سریع عسل این قند ساده در بدن در علم پزشکی دارای اهمیت بسیار زیادی است و بدن آن را به‌طور کامل و بدون کم و کاست مصرف می‌نماید و از آن سریعاً برای بهبودی بیماری کمک می‌جوید.
عسل این ماده شفابخش وحیانی هیچ‌گونه عوارض جانبی برای ما ندارد و درنتیجه ماده مؤثره اثر خود را در مداوای بیماری به‌طور معجزه‌آسا بدون عوارض جانبی نشان می‌دهد.


اینجانب مهدی صادقی اصفهانی معروف به حکیم صادقی با کمک همسرم مرضیه مصطفوی متخصص تغذیه، عصاره‌گیری گیاهان دارویی با عسل را کشف نموده‌ام و در سال 1380 شروع و برای نتیجه‌گیری بر عدم فساد محصول و عدم دوفازه شدن آن طی 10 سال تجربه به نتایج بسیار خوبی دست یافتم.


شاید نمی‌دانستم چه کار عظیمی را انجام می‌دهیم لیکن حال که با این روش بسیاری از بیماران درمان می‌شوند و به نتایج بسیار موفقیت‌آمیز شفابخشی دست یافتیم، خدا را شکر می‌نماییم که می‌توانیم کمکی برای بهبودی و درمان توانسته‌ایم قدمی را برداریم. همین اجر برای ما کافی است.
جرقه انجام کار در لبنان حدود سال 1380 با تصوراتی از جذب عسل در 20 دقیقه و مصرف در خون به‌وجود آمد.
با فاجعه حمله زنبوران عسل لبنانی به خانواده‌ام و سه خانواده دیگر، بدون داشتن پوشش امنیتی و لباس زنبورداری مواجه شده و پس از انتقال به بیمارستان توسط چند ماشین اورژانس، برای من و همسرم و خانواده‌های دیگر اتفاق‌های جالبی افتاد..


1. همسر آقایی که سیزده سال بچه‌دار نمی‌شدند، با نیش خوردن ناگهانی و زیاد، سال بعد بچه‌دار شد.
2. همسرم مرضیه مصطفوی داشتن غده‌ای در پشت قلبش را از بنده مخفی نموده بود و هرچندگاه او را اذیت می‌نمود. دکتر معالج او چند ماه قبل با تصویربرداری از وجود این غده به او هشدار داده بود. با نیش خوردن ناگهانی و زیاد زنبورهای عسل، پس از یک سال در سونوگرافی از وجود غده خبری نبود.
3. به‌علت نیش زیادی که حدوداً بیش از 1000 عدد زنبوران عسل به بنده زدند و تلاش برای نجات دیگران و تحلیل قوای جسمانی بی‌حال شدم و فشار خون اینجانب بسیار پایین آمد. وقتی که ماشین اورژانس به محل رسید، برای رفع این مشکل از چند آمپول ضد نیش زنبور عسل استفاده نمود که این داروها اثرات منفی روی کبدم گذاشته و اثرات منفی آن هنوز با خوردن بعضی از غذاها بروز می‌نماید.
همسرم که در رشته تغذیه تخصص داشت، با اعطای زرشک‌پلویی و تهیه غذاهای مناسب ضد آلرژی و کمک‌کننده به کبد جلوی واکنش‌های غیرطبیعی را در بدن می‌گرفت. اثرات داروهای شیمیایی رفته رفته بیشتر نمود می‌کرد تا جایی که به بعضی از غذاها بسیار حساس شدم و برای هر غذا از ایشان مشورت می‌گرفتم زیرا واکنش بدن در مقابل بعضی از خوردنی‌ها تا حدی بود که تمامی جسمم تاول می‌زد و تپش قلب شدیدی می‌گرفتم و حرارت بدنم غیرعادی بالا و پایین می‌رفت گویا ضربان قلبم را در تمام اعضای بدنم حس می‌کردم و حالتی شبیه فلج به من دست می‌داد. این حالت گاهاً تا 30 ساعت از شدت در ساعات اولیه تا رفع کل مشکل ادامه می‌یافت و رفته رفته بهبودی حاصل می‌شد.


چون مصرف داروهای شیمیایی مرا بدین حالت کشانده بود، برای رفع این مشکل، به پزشک مراجعه نکردم و به فکر چاره‌ای افتادم.
با پرهیز غذایی و مصرف زرشک، خیار بوته‌ای، لیمو ترش لبنانی و توصیه‌های تغذیه‌ای همسرم و همچنین از غذاهای سالم و تازه تهیه شده توسط ایشان استفاده می‌نمودم تا جایی که اشتباه در مصرف یک نوع غذا باعث برگشت واکنش‌های نامطلوب می‌شد و ماهی یک تا دو بار این اتفاق می‌افتاد و مشکل به حدی بود که گاهاً به حد مرگ می‌رسیدم و اشهد خود را می‌گفتم. برای خودم مصرف زرشک را همراه با عسل تجربه کردم و اثرات بهتری را نسبت به مصرف زرشک به‌تنهایی در بدن مشاهده نمودم. فکری به ذهنم آمد که برای خودم این مخلوط را در طول سال کنار گذاشته و به‌عنوان دارو مصرف نمایم.
مقدار زیادی زرشک سیاه را آبگیری کرده، داخل فریزر ذخیره و در طول سال از آن همراه با عسل به‌صورت شربت، استفاده می‌نمودم. باز هم به فکر افتادم که عسل با وجود 14٪ تا 19٪ رطوبت غیرقابل فساد است اگر به عسل 14٪ رطوبت، 5٪ آب زرشک اضافه کنم، به عصاره‌ای با 19٪ رطوبت دست خواهم یافت که غیرقابل فساد خواهد ماند.


به فکر گرما دادن عسل برای تبخیر آب آن و جایگزینی آب زرشک افتادم. لیکن بیشترین دمای مناسب اعطایی برای عسل 37 درجه سانتی‌گراد است که در این حالت برای این مخلوط تبخیری بسیار آرام خواهد داشت.
با ریختن آب روی سطح زمین در دمای 30 درجه در اوایل تابستان سال 1383 ناگهان مشاهده نمودم که پس از 15 دقیقه یک لیوان آب به‌طور کامل تبخیر شد. لذا دریافتم سه عامل می‌تواند در سرعت تبخیر در دمای پایین‌تر از 37 درجه به من کمک نماید. اول: وزش باد؛ دوم: گرما؛ سوم: سطح.
با ریختن یک کیلو عسل روی یک مترمربع سطح، کار را آزمایش نمودم و با مشاهده تغییر عسل 19٪ رطوبتی به 14٪ رطوبت در مدت بسیار کمی آن را با 5٪ آب مخلوط و دوباره عمل را تکرار کردم و عسلی با 19٪ رطوبتی را در سطح مذکور ریختم، و درنتیجه عسل با رطوبت 14٪ در مدت بسیار کمی به‌دست آوردم. با تکرار این عمل در 10 بار و مدت طولانی از شربت 1000 گرمی عسل همراه با 500 گرم آب در مدت زمان معینی 1000 گرم عسل 14٪ رطوبتی به‌دست آمد و 500 گرم آب در عسل وارد شد و پس از مدتی همین مقدار خارج گردید.
این عمل را برای 1000 گرم عسل همراه با 500 گرم آب زرشک تکرار کردم. بدین ترتیب به 1000 گرم عسل 14٪ رطوبتی، 50 گرم آب زرشک اضافه می‌نمودم و آن را به 19٪ رطوبت می‌رساندم و با تکرار این عمل در ده بار، 1000 گرم عسل همراه با 500 گرم آب زرشک تبدیل به 1200 گرم عصاره آب زرشک با عسل می‌شد.
با مصرف این عصاره، عصاره گیاه همراه با عسل ظرف 20 دقیقه وارد خون می‌شود و علاوه بر اثرات شفابخشِ عسل، اثرات این گیاه بر بدن نیز سریعاً إجرا می‌گردد.


در ضمن همانند تخمیری که برای عصاره شهد گیاهان در معده زنبور عسل اتفاق می‌افتاد در اینجا هم، عمل عصاره‌گیری مانند معده زنبور عسل عمل می‌نمود، در طی این سال‌ها برای به‌دست آوردن یک محصول مناسب، بارها و بارها مخلوط عسل با عصاره گیاهان مقدار زیادی محصول در حین آزمایش فاسد می‌گردید و آن را دور می‌انداختم. در این راه بسیاری از عصاره‌ها از بین رفته و مخارج بسیاری را صرف تجربه روی عصاره‌گیری گیاهان دارویی با عسل می‌نمودم.


عصاره‌گیری گیاهان با عسل، کاری است که طی 10 سال پژوهش درباره طریقه عصاره‌گیری با درجه حرارت زیر 37 درجه و عدم فساد عصاره گیاه انجام می‌شد و در گیاهانی مانند لیمو ترش، زرشک و غیره که از ویتامین C فرار برخوردارند، با وارد کردن این عصاره‌ها در زمانی کمتر از 3 دقیقه در عسل به‌وجود می‌آید و دقت‌های اینجانب روی استفاده از عسل‌های تازه و برتر سال و عصاره‌گیری میوه‌ها و گیاهان تازه دارویی، مخلوط آب میوه آناناس، لیمو ترش، زرشک سیاه و زنجبیل، عصاره عسل‌های این میوه‌ها به‌دست آمده و از مخلوط آب گیاه اکثراً نری و گاهاً مادگی نخل خرما، عسل نخل خرما و از مخلوط آب گیاه شقایق، عسل شقایق به‌دست آمده و از مخلوط صمغ کتیرا همراه با روغن سیاه‌دانه و عسل و آب و عصاره‌گیری آنها، عسل کتیرا و مخلوط گل سنجد با عسل، عسل سنجد را به‌وجود می‌آورد و مخلوط آب خیار، کرفس، لیمو ترش، روغن بادام شیرین، جوانه گندم و جو در سه مرحله و رویال ژله با عسل اورگانیک کردستان، کِرِم جوانه گندم به‌دست آمده و از مخلوط آب لیموترش و روغن زیتون و رویال ژله و عسل اورگانیک و آب آلوورا کِرِم آلوورا به‌دست آمده و نیز از مخلوط رویال ژله خالص و بره موم و عسل اورگانیک به‌طور مساوی پماد تطهیر ضمناً از مخلوط عسل اورگانیک با روغن آویشن و روغن حیوانی و رویال ژله پماد التهاب مفاصل به‌دست می‌آید و همچنین مخلوط فرآورده‌های زنبور عسل را به‌صورت عصاره‌گیری

انجام دادیم که محلول گرده گل در آب و یا بره موم و ژل رویال با عسل عصاره‌گیری شده و محصولات حکیم C، E، D و G را به‌وجود می‌آورد.
از مخلوط عسل، گرده گل، بره موم و رویال ژله: حکیم C
از مخلوط عسل و گرده نخل: حکیم E
از مخلوط عسل و بره موم: حکیم D
و از مخلوط عسل و رویال ژله: حکیم G
به‌دست می‌آید.

پل های ارتباطی

دفتر مرکزی قم: بلوار امین - بین کوچه 11 و 13

تلفن: 02532930344 - 09127553030

  • دانشنامه شفاسنتر
  • فروشگاه عسل حکیم
  • جامعة علوم القرآن